Facebook Google+ Twitter

Festiwal Flamenco Fiesta Alegria w Lublinie

31 lipca rozpoczyna się w Lublinie Festiwal Flamenco Fiesta Alegria. To dwudniowe wydarzenie przepełnione muzyką, tańcem, rytmem i kolorem, które przeniesie nas w słoneczne rejony Andaluzji - ojczyzny flamenco.

Spektakl „Aconteció” poznańskiej formacji La Pasión, Fiesta Alegria 2008 / Fot. Warszaty KulturyFlamenco to zmysłowy taniec pulsujący rytmem żywiołowej muzyki, piękno wielobarwnych, wirujących strojów oraz gesty, które wyrażają emocje, opowiadają historie przepełnione pasją, energią i temperamentem. Jednocześnie flamenco to swoista filozofia życia i specyficzna kultura, która przejawia się w śpiewie, tańcu, gestach i zachowaniach.

Tegoroczna, druga edycja Festiwalu Fiesta Alegria to prawdziwa uczta dla wszystkich, którzy kochają taniec i muzykę. Jednocześnie dzięki licznym koncertom, spektaklom, widowiskom oraz projekcjom, publiczność będzie miała okazję poznać cale bogactwo i różnorodność kultury hiszpańskiej, której duch na dwa dni opanuje nasze miasto.

W Festiwalu wezmą udział profesjonalni artyści zarówno z Polski jak i z Hiszpanii oraz Słowacji, którzy zaprezentują kunszt i wyrafinowaną technikę tańca, śpiewu oraz gry na gitarze. Już pierwszego dnia Festiwalu, Antonio Arrebola z Hiszpanii oraz zespół „Los Payos” zabiorą wszystkich w niezwykłą podróż po Andaluzji dzięki gorącym rytmom flamenco.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie projekcja spektaklu „Tejidos al tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco. Jest to projekt Asunción Pérez – uznanej tancerki z Sewilli. Artystka poprzez taniec wyraża refleksję nad upływającym czasem, życiem, śmiercią. Historia opowiedziana jest językiem nowatorskim, a jednocześnie zachowującym klasyczną formę flamenco. Taniec Choni elektryzuje i porusza, ale przede wszystkim jest to niezwykłe widowisko, przepełnione kolorem, pięknymi obrazami, elegancją i wdziękiem.

Dodatkową część Festiwalu stanowić będą warsztaty taneczne, które poprowadzi Łucja Krasińska, założycielka i pomysłodawczyni „Estudio de Baile Flamenco Alegria”. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności występując w Muszli Koncertowej przed publicznością Festiwalu.


Program Festiwalu:

31 lipca – piątek
Godz. 20.00
występ zespołu „Los Payos” (Polska)
występ tancerza-solisty Juan Mateo (Hiszpania)

Godz. 22.00
DJ Senhor Efebo, Kawiarnia Behemot (na dachu Muszli Koncertowej)

1 sierpnia – sobota
Godz. 21.00
„Fiesta por sevillanas” – pokaz najbardziej popularnego tańca flamenco w wykonaniu uczestników warsztatów.

Godz. 21.30
„Con Alegria” – przedstawienie muzyczno-taneczne połączone z muzyką na żywo znakomitego artysty Matúša Kohútka "El Gallito" (Słowacja).

Godz. 22.30
Projekcja spektaklu flamenco „Tejidos al Tiempo” w wykonaniu Choni Compañía Flamenco nagrodzonego jako „Odkrycie Roku” podczas ubiegłorocznego XVI Bienal de Flamenco w Sewilli

27 – 31 lipca
Otwarte warsztaty flamenco (Estudio de Baile Flamenco Alegria)

Festiwal Flamenco Fiesta Alegria
31 lipca – 1 sierpnia 2009
Lublin, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lekko i zachęcająco napisany tekst. Pisałem relację w tamtym roku i na prawdę jest to fajny festiwal. Ode mnie 5 gwiazdek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.