Facebook Google+ Twitter

Festiwal folklorystyczny "Krajobrazy Sceny Ludowej" w Czarnem

Barwny korowód ulicami miasta, prezentacje festiwalowe, zabawa taneczna - to tylko nieliczne atrakcje, które składają się na sobotni festiwal folklorystyczny w Czarnem.

Zespół ludowy "Pomorzanki"z Czarnego / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJuż po raz kolejny w gminie Czarne, w powiecie człuchowskim, odbędzie się festiwal folklorystyczny.

Głównym celem imprezy jest promocja tradycji polskiej kultury ludowej, a także umożliwienie twórcom nieprofesjonalnym konfrontacji swoich artystycznych dokonań.

Tegoroczne zmagania twórców ludowych oceniane będą w następujących kategoriach: kapele ludowe, zespoły śpiewacze, folklorystyczne zespoły pieśni i tańca, dziecięce lub młodzieżowe zespoły folklorystyczne, gawędziarz ludowy.Czarne - VIII Festiwal Folklorystyczny "Krajobrazy Sceny Ludowej". / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

Czarneńskie "Krajobrazy Sceny Ludowej" to wydarzenie artystyczne o zasięgu ogólnopolskim. Pomysł festiwalu narodził się w 2004 r. podczas jubileuszu miejscowego zespołu ludowego "Pomorzanki".

VIII Festiwal Folklorystyczny "Krajobrazy Sceny Ludowej" w Czarnem odbędzie się 6 sierpnia 2011 r. w amfiteatrze przy ulicy Ogrodowej.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.