Facebook Google+ Twitter

Festiwal Herbertowski we Włoszech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 16:00

W Sienie rozpoczyna się Festiwal Herbertowski. Imprezę pod nazwą "Tutaj byłem szczęśliwy" zorganizowały władze tego miasta, wspólnie z polskim Instytutem Kultury w Rzymie.

Na festiwalu w Sienie pojawi się żona zmarłego 10 lat temu poety, Katarzyna, siostra oraz grupa polskich poetów, między innymi Julia Hartwig. Do Sieny przyjechali również Krzysztof Karasek, Ryszard Krynicki i Adam Zagajewski.

Festiwal rozpocznie lektura wierszy Herberta w wykonaniu włoskich studentów i młodych polonistów. W niedzielę odbędzie się między innymi, prezentacja najnowszych przekładów poezji i prozy autora Pana Cogito z udziałem m. in. wielkiego propagatora polskiej literatury we Włoszech Francesco Cataluccio.

Na festiwalu zaprezentowany zostanie również film dokumentalny "Herbert. Fresk w kościele" w reżyserii Piotra Załuskiego. W poniedziałek wspominać będą Zbigniewa Herberta jego najbliżsi, koledzy po piórze i historycy literatury. Odsłonięta zostanie też tablica pamiątkowa w hotelu, w którym zatrzymywał się w Sienie. Festiwal zakończy adaptacja sztuki "Jaskinia poetów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.