Facebook Google+ Twitter

Festiwal jazzowy w Krakowie. W tym roku wystąpi Buzz Bross Bank!

Już jutro o godz. 21 w Krakowie w "Piwnicy Pod Baranami" (Rynek Główny) odbędzie się letni Festiwal Jazzowy. W tym roku wystąpi Buzz Bross Band z Holandii.

Historia pierwszego letniego festiwalu w "Piwnicy pod Baranami" sięga 1996 r. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest Witold Wnuk - zainspirowany przez http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Skrzyneckiśp.Piotra Skrzyneckiego, przedstawił w lipcu całomiesięcznąserię codziennych koncertów w Piwnicy...


Nie do wiary, bo "Piwnica pod Baranami" obchodziła już 55-lecie istnienia.

Środowisko Piwnicy tworzyli: Bronisław Chromy, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Jerzy Turowicz, Kazimierz Wiśniak, Dorota Terakowska, Leszek Wójtowicz, Anna Dymna, Jan Nowicki, Agnieszka Osiecka, Zbigniew Książek, Elżbieta Towarnicka, prof. Jerzy Vetulani.

Przyjaciele Piwnicy to między innymi: Marian Eile, Sławomir Mrożek, Czesław Miłosz, prof. Andrzej Szczeklik.
Piwnica pod Baranami
W związku z upałami od 12 w południe do piwnicznego "ogródka" na dziedzińcu "Pałacu pod Baranami" lub na dół do piwnicznego chłodu, można skorzystać z cienia i wypić napoje chłodzące.

Z roku na rok, festiwal powiększał swą formę, prezentując, obok codziennych koncertów
również koncerty w Filharmonii krakowskiej, Operze, Radio Kraków, Centrum Manggha...

Festiwal jest zdecydowanie największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie.

Źródła:
piwnicapodbaranami.pl
krakow.naszemiasto.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Beata Traciak
  • Beata Traciak
  • 18.07.2011 16:12

Filharmonia Krakowska - obie części nazwy z dużej literki, to nazwa własna. Tu jest błąd..Z rady w przyszłości skorzystam...Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzetelność nakazuje dopisek.
Pani Beato.
Merytoryczna wartość powyższego tekstu jest moim zdaniem dyskusyjna...
Zawiadomienie o imprezie nie wymaga listy nazwisk twórców i przyjaciół "Piwnicy Pod Baranami".
To nie ten kontekst.
Lepiej wymienić uczestników Festiwalu, niż Annę Dymną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, Panie Macieju.
Festiwal jest.
Pani Beata napisała prawdę.
Pan Panie Macieju nie odnosi się zapewne do "Iławskiej" Złotej Tarki oraz do Jazz Jamboree w fazie zwijającej się.
"Dobrze jest mieć rację. Jeszcze lepiej jest mieć restaurację." - Sted.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Traciak
  • Beata Traciak
  • 18.07.2011 15:11

Po to pisze materialy, aby poddane byly krytyce. Przeciez te osoby byly zwiazane z Piwnica pod Baranami, czyż nie? Podalam konkretne zrodlo, więc bez obaw. Pozdrawiam:)

"Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Twórca i dyrektor Festiwalu - Witold Wnuk, zainspirowany przez legendarnego Piotra Skrzyneckiego, przedstawił w lipcu całomiesięczną serię codziennych koncertów w Piwnicy. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertow w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Krakow, Centrum Manggha, wszystkich klubach jazzowych Krakowa oraz wielkie plenerowe koncerty i wydarzenia - jak Niedziela Nowoorleanska i Noc Jazzu. Obecnie festiwal jest największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, z przykrością kolejny raz zmuszony jestem skrytykować to co pani pisze, wstyd mi, iż jako krakowianka, mieszkanka Nowej Huty, pisze pani o czymś, o czym nie ma pani zielonego pojęcia. Jedyna prawda to nazwiska: Piotr Skrzynecki i Witold Wnuk. Festiwal to zestaw imprez jazzowych zapoczątkowanych trzeciego lipca Niedzielą Nowoorleańską, kontynuowany przez miesiąc w różnych miejscach naszego miasta. Oprócz codziennych koncertów na festiwal składają się też wystawy fotografii jazzowej. W pani artykule o jazzie nie ma nic, wspomniane osoby też nie mają nic wspólnego z jazzem. Sam festiwal to bardzo ciekawa i wartościowa impreza. Stwierdzenie, iż festiwal zdecydowanie jest największym polskim festiwalem to kolejny dowód braku kompetencji, by o tym pisać. Zgodzę się jeśli idzie o czas trwania to prawda, jeśli zaś rozpatrujemy wartość muzyczną to nadal daleko mu do Jazz Jamboree czy Złotej Tarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.