Facebook Google+ Twitter

Festiwal Jedynki w Sopocie bez gwiazd

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-11 15:03

Pod znakiem dwóch jubileuszy upłynie Festiwal Jedynki w Sopocie. 30-lecie będzie świętować zespół KOMBII, a 25-lecie - Perfect.

Mimo że prawa do festiwalu TVP straciła już dwa lata temu na rzecz TVN, zdecydowała się organizować co roku konkurencyjną imprezę. I tak w tym roku – 4 i 5 sierpnia Telewizja Publiczna organizuje festiwal pod hasłem „Największe przeboje lata”.

TVP nie przejmuje się zarzutami, że kopiuje imprezę TVN. – Ubiegłoroczny festiwal uświadomił nam, że ludzie oczekują od Telewizji Publicznej takiego koncertu. Potwierdziły to wyniki oglądalności – tłumaczy Gina Komasa, dyrektor festiwalu.

Pierwszy dzień imprezy to przede wszystkim konkurs polskich wykonawców „Przeboje lata Jedynki”. – Ze 131 zgłoszeń wybraliśmy finałową dziesiątkę. Zwycięzcę wyłonią zsumowane głosy widzów i jury – powiedziała Dorota Szpetkowska, producent festiwalu. W konkursie wystąpią: Kuba Badach, Blog 27, Blue Cafe, Buton Hackers, Katarzyna Cerekwicka, PIN, Maria Sadowska, Big Stars, Why Not? Do finału została zakwalifikowana także grupa Varius Manx, ale na skutek poważnego wypadku samochodowego zespół nie wystąpi. Ich utwór, na prośbę liderów grupy, zostanie wykonany poza konkursem przez innego wykonawcę. Koncert poprowadzą Robert Janowski i Kabaret Moralnego Niepokoju.

W piątek wystąpi także brytyjska wokalistka Mel C, znana z nieistniejącego już zespołu Spice Girls. Pierwszy dzień festiwalu zakończy jubileusz grupy Perfect. – Głupio by było, gdyby solenizant sam śpiewał na swoich urodzinach, dlatego o wykonanie naszych utworów poprosiliśmy przyjaciół. Sami też wykonamy kilka kawałów, ale tych mniej znanych – powiedział APP Darek Kozakiewicz z Perfectu. Na scenie z zespołem pojawią się m.in. Patrycja Markowska, która z ojcem Grzegorzem Markowskim zaśpiewa „Kołysankę dla nieznajomej”, Hanna Banaszak, Maciej Silski, Urszula i Ryszard Rynkowski. Koncert poprowadzi Marek Niedźwiedzki. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł, drugie miejsce to 20 tys. a trzecie – 10 tys.

Piątego sierpnia czeka nas konkurs międzynarodowy, który odbędzie się także po raz pierwszy w imprezie TVN w dniach 1-3 września. O główną nagrodę będą walczyć: Ampop (Islandia), Anggun (Francja), Chelo (USA), Kate Ryan (Belgia), Outlandish (Dania), Christian Walz (Szwecja), Beats and Styles (Finlandia), Blondy (Rumunia), Lena (Dania), Nate James (Wlk. Brytania). Poza konkursem wystąpi tez zespół Virgin, który zwyciężył w tegorocznym plebiscycie w Opolu. Wykonawca, który zajmie pierwsze miejsce, otrzyma nagrodę rzędu 20 tys. dolarów, drugie miejsce to 15 tys. a trzecie – 10 tys. dolarów.

W drugiej części koncertu wystąpi zespół KOMBI, który będzie świętował 30-lecie istnienia. Minirecital potrwa 25 minut. Na deser sopockiego festiwalu TVP szykowała występ zespołu Duran Duran, jednak w poniedziałek grupa odmówiła występu. Teraz więc telewizja ma trzy tygodnie na znalezienie zastępstwa.

MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.08.2006 12:13

"W drugiej części koncertu wystąpi zespół KOMBI, który będzie świętował 30-lecie istnienia." 30-lecie istnienia? Ten zespół nie istnieje! Najwyżej 3-lecie! Zespół "Kombii" to nie "Kombi"! "Kombi" zakończył działalność w 1992 roku, a "Kombii" jest zespołem składającym się z trzech byłych członków "Kombi" bez udziału Sławomira Łosowskiego! Z uwagi na fakt, iż to on posiada prawa autorskie do nazwy i logotypu "Kombi", obecnie zespół ten występuje pod nazwą "Kombii" wraz ze zmienionym logotypem. Radzę przed napisaniem takiej rewelacji trochę poczytać o tym, o czym się pisze. Muzycy zespołu "Kombii" obchodzili w Sopocie 30-lecie PRACY TWÓRCZEJ, do których zalicza się też granie w międzyczasie w zespole "O.N.A."!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.