Facebook Google+ Twitter

Festiwal Jesienny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-19 15:16

To już 37. edycja paryskiego Festiwalu Jesiennego, oferującego atrakcje wszystkim miłośnikom teatru, tańca, muzyki, kina i sztuk wizualnych.

 / Fot. Materiały organizatora.Od początku istnienia, atrakcje festiwalu przyciągały szerokie grono publiczności. Program na rok 2008, podobnie jak w poprzednich latach, składa się z wydarzeń – w założeniu - eksperymentalnych, nowatorskich i prowokacyjnych. Ideą organizatorów jest przybliżenie kultur różnych od tej, która wyrosła na gruncie wartości Zachodu. Zatem goście festiwalu to często artyści z Japonii, Chin, Maroka, Indii, Korei czy Egiptu.

Wśród sztuk plastycznych, uwagę przyciąga – znany w Polsce - Christian Boltanski, którego minimalistyczne „Archiwa serca” (od 13 września do 5 października w Paryżu) charakteryzują się dużym ładunkiem emocjonalnym. Artysta, dla którego ulubionym medium jest fotografia, zaskakuje tym razem nagraniem bicia własnego serca!

Granice paryskiego festiwalu są szeroko zakreślone. Miejsca wydarzeń to głównie: Centrum Pompidou, Filmoteka Francuska, Odéon, Opera Narodowa, Teatr Châtelet i wiele innych, charakterystycznych scen miejskich. Na łamach „Le Monde” dyrektor artystyczny Festiwalu odpowiedzialny za teatr i taniec – Marie Collin, zaprasza na „Triptyque du pouvoir” artysty Guy'a Cassiers’a. Ten flamandzki reżyser umiejętnie łączy zamiłowanie do nowoczesnej techniki i literatury, o czym można się przekonać począwszy od dziś,19 września, do 10 października w „Théâtre de la Ville” w Paryżu.


Festiwal Jesienny - 13 września-21 grudnia
Szczegóły na: www.festival-automne.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.