Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kody krok po kroku

Zostało niewiele ponad dwa tygodnie do Kodów - czas rozplanować podróż i zapoznać się szczegółowo z programem, by jak najlepiej wykorzystać to wydarzenie.

Logo / Fot. KodyPrzyjeżdżamy do Lublina w sobotę, 15 maja. Jeśli wystarczy nam czasu do koncertu, który startuje o 21 (oczywiste, warto być chwilę wcześniej) - kierujmy swe kroki na Starówkę, na której można wypić dobrą kawę w jednej z knajpek otaczających Trybunał i zjeść naleśnika.

Około 21 na dziedzińcu zamkowym, w zdecydowanie intrygującej scenerii tej przedziwnej fantazji architektonicznej, skąd rozciąga się daleki widok na zielone (wieczorem raczej rozświetlone) miasto, rozłożona będzie scena, a na niej we trójkę staną Laurie Anderson, Lou Reed i John Zorn (kolejność przypadkowa). Ci, którzy oczekują koncertu bezpośrednio odnoszącego się do twórczości tych trzech tuz muzyki mogą się zawieść, choć upieram się jednak przy tym, że będą pozytywnie zaskoczeni.

Koncert pod hasłem "Improwizacje" będzie pierwszą i jedyną jak dotąd prezentacją projektu artystów, którzy w 2008 roku postanowili nagrać płytę "Three Issues", dedykowaną i wspierającą klub The Stone. A w tej awangardowej, trudnej i ambitnej historii są nawet wątki, którymi mogłaby się zainteresować szersza publiczność: Laurie Anderson, kobieta wielu talentów i wielu oblicz, jest byłą żoną wspomnianego Lou Reeda (jeśli ktokolwiek chce wskazówki - wokalista The Velvet Underground, geniusz i eksperymentator), wszyscy związani są z Nowym Jorkiem, a wspomniany The Stone to klub założony przez ich przyjaciela - Johna Zorna.

Warto więc przygotować się na pełen niespodzianek wieczór, na którym trzy znakomite osobowości i trzy różne estetyki połączą się w jeden występ. Jeśli znacie już materiał z "Three issues", możecie mniej więcej domyślać się ich koncepcji. Jeśli nie - nie psując apetytów i nie wyprzedzając faktów - sprawdzicie ich po raz pierwszy w najlepszych okolicznościach, jakie są możliwe - na żywo i w cudownej scenerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.