Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Koniec manipulacji - świadomy wybór"

W Katowicach 19 i 20 czerwca odbędzie się po raz drugi Festiwal Filmów Kontrowersyjnych. Tematem tegorocznej edycji będzie "Natura i potencjał ludzki". Warto wpaść do Ronda Sztuki by zobaczyć to czego nie widać "gołym okiem" w mediach.

Pierwszego dnia festiwalu będą prezentowane takie obrazy jak: „Duchowe przebudzenie” David'a Icke czy „Brand New World” w reżyserii Andrzeja Wójcika i Ewana Jones-Morris'a oraz „Chmury słuchają się gwiazd” autorstwa Larsa Oxfeldta Mortensena. Zaprezentowane też będą materiały video poświęcone tematyce manipulacji politycznej, zdrowotnej i machinacjom w podświadomości.

Na drugi dzień organizatorzy zapoznają nas z filmami odnoszącymi się do najnowszych okryć w dziedzinach nauki mających istotny wpływ na nasze życie. Zaprezentowane zostaną między innymi: „What the bleep do we know” w reżyserii Williama Arntz'a, Betsy Chasse i Marka Vicente'a, „Nauka cudów” Gregga Braden'a i „Pierwszeństwo świadomości” autorstwa Petera Russell'a.

Filmy i prezentacje będą odnosić się do "największych oszustw naszych czasów, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eriksson-Dali-400x257.jpg / Fot. Robert E. Haraldsenktórych nie jesteśmy do końca lub w ogóle świadomi" jak możemy przeczytać na stronie Festiwalu.

Jeden z organizatorów, Krzysztof Słupianek, zwraca uwagę na fakt, że gdyby informacje podawane w festiwalowych materiałach były dostępne dla szerokiego grona publiczności nie byłoby potrzeby robienia tego typu imprez. Niestety, zarówno media publiczne jak i prywatne są w obszarze wpływów wielkich korporacji (reklamy i polityczny lobbing) przez co niepożądane tematy są pomijane lub ośmieszane dla dobra "wielkiego biznesu".

Mając na uwadze ostatnie afery ze szczepionkami czy awanturę wokół GMO, warto zapoznać się z tym co Alicja widziała po drugiej stronie lustra. Zwłaszcza, że każda sytuacja warta wykorzystania jest wręcz zaproszeniem do manipulacji. Widzimy to aktualnie w naszym kraju w wymiarze polityki...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.