Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Korczak 2014" dla małego i dużego widza

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-05-14 16:07

W dniach 23 - 31 maja odbędzie się w Warszawie największe wydarzenie teatralne - Specjalna Edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak, która towarzyszy 18. Światowemu Kongresowi ASSITEJ.

 / Fot. mat. organizatoraPatronem Festiwalu jest Janusz Korczak – polsko-żydowski lekarz, pedagog, pisarz, publicysta, działacz społeczny, który poświęcił swe życie i działalność dzieciom.

W ciągu tych kilku majowych dni na deskach warszawskich teatrów zagości przeszło 50 najlepszych spektakli dla dzieci i młodzieży z całego świata.

Festiwal już od osiemnastu lat stara się kształtować wrażliwość na sztukę, ale też podejmować tematy trudne i pomóc je oswajać. W tym roku wszyscy widzowie będą mieli szansę poczuć magię teatru z różnych zakątków świata, gdyż gościć będziemy m.in. takie kraje jak Argentyna, Japonia, Meksyk, Węgry czy Zimbabwe. To niepowtarzalna okazja, aby poczuć kulturę odległych krajów zaledwie na wyciągnięcie ręki - powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Kongresu i Festiwalu KORCZAK.Na placu przed PKiN i w jego wnętrzu zostanie stworzona Strefa Dziecka. Powstanie również Rzeźba Przestrzenna - pawilon w którym będą się odbywać happeningi. Spektaklom będą towarzyszyć warsztaty teatralne przeznaczone dla miłośników teatru, rodziców, nauczycieli czy pedagogów.

Warsztaty zostały stworzone z myślą o wszystkich odbiorcach sztuki teatralnej: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są naturalnym uzupełnieniem działań festiwalowych, a ich celem jest nadanie twórczego impulsu do rozwoju. To połączenie wiedzy i praktyki, która może być później przekazywana dalej – powiedziała Aneta Wróbel, Sekretarz Kongresu. / Fot. mat. organizatora

Kalendarz spektakli krajowych i zagranicznych, warsztatów i innych imprez odbywających się w ramach festiwalu oraz teatrów, w których wystawiane będą poszczególne przedstawienia znajdziemy na stronie www.korczak. festival.

Organizatorem Festiwalu KORCZAK od 1996 roku jest Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Główną inicjatorką jest Pani Halina Machulska – pedagog, aktorka, reżyser, popularyzatorka dramy w Polsce. Honorowym Dyrektorem Festiwalu jest Profesor Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny i filmowy, dramaturg, autor książek popularnonaukowych i beletrystyki dla dzieci, Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Dyrektorem Festiwalu od kilkunastu lat jest Grażyna Karwowska-Winiarek – autorka projektów z dziedziny kultury, menedżer, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Dyrektorem Artystycznym jest Wojciech Stefaniak – absolwent Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser, autor koncepcji i realizator wielu międzynarodowych projektów teatralnych.

18. Światowy Kongres ASSITEJ oraz Specjalna Edycja Festiwalu KORCZAK objęła patronatem Pierwsza Dama RP Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt realizowany jest przy pomocy środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m. st. Warszawy. Współorganizatorem projektu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Program imponujący . Życzę dzieciakom niezapomnianych wrażeń. Ich rodzicom oczywiście też .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.