Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kotów w Galerii Łódzkiej

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-13 10:57

150 mruczków różnych ras pokazano wczoraj w Galerii Łódzkiej podczas Festiwalu Kotów. Obok najpopularniejszych kociaków syberyjskich i brytyjskich można było podziwiać m.in. tureckie angory, syjamskie, burmańskie, reksy, a nawet okazy rzadkiej i mało znanej w Polsce rasy bengalskiej.

for. Dziennik ŁódzkiTo nie jest pokaz sędziowany, ale wzięło w nim udział wyjątkowo dużo kotów - cieszył się Albert Kurkowski, prezydent łódzkiego Cat Clubu. - Chcemy w ten sposób promować te piękne i tajemnicze zwierzęta.

Ustawione w jednej z alejek klatki z kotami były oblegane przez zwiedzających. Każdy chciał dotknąć, pogłaskać, niektórzy decydowali się na zakup zwierzaka. Zwiedzający dziwili się, że jedne koty spokojnie siedzą na klatkach nic nie robiąc sobie z zamieszania wokół nich, inni zwracali uwagę na ogromne rozmiary main coona.

- Taka prezentacja to jest trening dla kotów, które muszą się oswoić z hałasem, tłumem ludzi i tym, że wszyscy je oglądają - tłumaczy Jolanta Jagielska, która hoduje koty brytyjskie. - Zanim trafią na profesjonalną wystawę, muszą się bardzo dużo nauczyć.

for. Dziennik ŁódzkiCiekawostką festiwalu były jedyne w Polsce zielonookie koty brytyjskie o umaszczeniu czarnym, srebrzystym o pręgowaniu klasycznym tabby (pręgi).

- Kocham koty od dzieciństwa, bo to zawsze byli moi najlepsi przyjaciele - powiedział Franciszek Klimek, poeta z Krakowa. - Kot to chodząca poezja, dlatego napisałem o nich około 180 wierszy.

Imprezie towarzyszyły pokazy kotów, wybór najpiękniejszego kota, porady lekarzy weterynarii, giełda karmy i zabawek. Był też koncert Krzysztofa Cwynara z zespołem Studio Integracji, w czasie którego zostały zaprezentowane głównie piosenki o kotach i zwierzętach.

(jed) - Express IlustrowanyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.