Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7134 miejsce

Festiwal Kuchni Śląskiej - nagroda "Złoty Durchszlak"

Festiwal "Śląskie Smaki" ma na celu pokazanie i podkreślenie tradycji kulinarnych śląskiej kuchni oraz miejsca, które warto odwiedzić. Każda kolejna edycja odbywa się w innym śląskim mieście.

Typowe śląskie danie obiadowe: karminadle, ziemniaki i modra kapusta, innymi słowy, sznycle wołowe z mięsa mielonego, ziemniaki, kapusta czerwona. Zestaw przyrządzony przez autora. / Fot. tow. Rajmund CzokNie lada przyjemność kulinarna czeka w najbliższych dniach mieszkańców Gliwic. 18 czerwca w parku Chopina odbędzie się kolejna – po raz pierwszy w Gliwicach - szósta już edycja festiwalu kuchni Śląskiej, czyli pokaz przyrządzania i serwowania tradycyjnych śląskich potraw w tym regionie kraju. W kulinarnych zmaganiach o tytuł eksperta „Śląskich Smaków” oraz prestiżową nagrodę „Złoty Durchszlak” *) walczyć będzie 21 profesjonalnych drużyn gastronomicznych z całego regionu.

W parku ustawione będą stoiska z produktami regionalnymi oraz estrada, na której wystąpią liczneGulasz wołowy z kluskami utartych ziemniaków oraz sałata zielona ze śmietaną. Zestaw przyrządził autor, który czasem lubi bawić się w kuchcika. / Fot. fot. Rajmund Czok zespoły artystyczne, m.in.: The Bottles i Swet Garden oraz kabaret Czeslaf. Gwiazdą festiwalu będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W konkursowych zmaganiach kulinarnych – obok tradycyjnych i typowych dań regionu śląskiego - popisywać będzie się również kuchmistrz Jean&rsauo;a Bosa, specjalista kuchni molekularnej.

Organizacja festiwalu „Śląskie Smaki” spoczywa w rękach Śląskiej Organizacji Turystycznej i gliwickiego samorządu przy czynnej współpracy Stowarzyszenia Kucharzy, oraz Beskidzkiego Klubu Kulinarnego wspomaganego indywidualną Grupą Kulinarną.

(Nazwa wg pisowni fonetycznej, poprawnie w jez. niemieckim: Durchschlag – przetak)

Na podst.: Biuletyn Inf. UM GliwiceWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

witam, więcej informacji o VI Festiwalu Śląskie Smaki na www.slaskiesmaki.pl
zapraszam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ktorej godzinie, możę wpadne, bo uwielbiam kulinaria!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie utknęły dwa fotosy z daniami kuchni śląskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.