Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kultur Świata International American School

Warszawska szkoła International American School tradycyjnie już od kilku lat organizuje szkolny “Festiwal Kultur Świata”. W tym roku odbył się on w dniu 17 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

„Festiwal Kultur Świata” wpisał się już na stałe w kalendarz imprez, podkreślając tym samym międzynarodowy charakter tej szkoły. Bo rzeczywiście, International American School, to wielokulturowa społeczność skupiająca dzieci i młodzież ponad 40 krajów świata.

Degustacja potraw. / Fot. Dominika Rejmer17 czerwca w godzinach 14.30-17 sale Warszawska i Gagarina w PKiN w Warszawie wypełniły się zaproszonymi gośćmi, rodzicami i uczniami I.A.S. Z tej okazji zaprezentowany został dorobek naukowy i artystyczny wszystkich klas. W sali Gagarina odbyła się degustacja potraw, przygotowane przez poszczególne zespoły narodowościowe. Na kilkunastu stołach znalazły się między innymi potrawy z dalekiej Korei i Japonii, Turcji, Pakistanu, Indii, czy też Nigerii. Dodatkową atrakcję stanowił także barwny pokaz ubiorów noszonych w krajach, skąd pochodzą uczniowie. Oni sami wcielili się w role modelek, modeli i zaprezentowali piękno oraz bogactwo swoich regionalnych strojów.

Coroczny „Festiwal Kultur Świata I.A.S” stał się również okazją do przedstawienia postępów w nauce i umiejętności artystycznych uczniów. Niezwykle ciekawie wypadły występy teatralne oraz indywidualne popisy muzyczne i taneczne.

Autografy od aktorek. / Fot. Dominika RejmerW międzynarodowy charakter szkoły znakomicie wpisują się jej prospołeczne działania. Zaangażowanie się w program UNICEF-u pomocy dla dzieci Afryki jest znakomitym potwierdzeniem przynależności I.A.S. do grona placówek wspierających tę organizację. Dlatego też, w ramach „Festiwalu Kultur Świata I.A.S” odbyła się zbiórka pieniędzy związana z zakupami produktów UNICEF-u w postaci: kartek, koszulek, zabawek, kubków. Uczestnicy imprezy mieli także możliwość obejrzenia bardzo ciekawej wystawy zdjęć UNICEF z Sierra Leone.

Ponadto, w trakcie imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Nasze Dzieci”. Dla dzieci chorych na choroby nowotworowe kwestowały znane i popularne aktorki, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Ewa Gorzelak, Grażyna Wolszczak. Uczestnicy Festiwalu mogli zakupić zdjęć aktorek wraz z ich autografami.

W trakcie „Festiwalu Kultur Świata I.A.S” panowała miła atmosfera, którą jak zwykle wypełniła otwartość, spontaniczność i „ciekawość świata” jej uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.06.2007 16:49

(+) Ciekawa impreza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.