Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kultur Świata - wszystkie kontynenty w jednym miejscu!

Festiwal Kultur Świata organizowany jest z okazji 30. rocznicy powstania The International Art of Living Foundation. Odbędzie się w dniach 2-3 lipca 2011 r. na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Zjednoczy blisko 70 000 ludzi ze 151 krajów.

 / Fot. Art Of LivingPodczas Festiwalu Kultur Świata zaprezentowana zostanie różnorodność światowego dorobku kulturowego. Główne uroczystości będą miały miejsce na Stadionie Olimpijskim, a Pawilony Pięciu Kontynentów, usytuowane na zielonych terenach otaczających Stadion pokażą wachlarz możliwości kulturowych - Afryki, Europy, Azji - Pacyfiku i obu Ameryk.

Festiwal Kultur Świata będzie stanowił platformę porozumienia i dialogu ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym i kulturowym. Jednym z ważniejszych punktów festiwalu będzie Park Jogi, gdzie przedstawione zostaną korzyści z jej praktykowania, udostępniona wiedza i ukazane techniki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pawilony Świata będą również mieścić międzynarodowy festiwal kuchni wegetariańskiej, co da uczestnikom możliwość skosztowania potraw z wszystkich zakątków świata.

W trakcie festiwalu będą miały miejsce - Międzynarodowe Warsztaty dla Kobiet, Światowa Konferencja Młodzieży oraz Konferencja na rzecz Życia Zgodnego z Wartościami Ludzkimi.
W każdym z pawilonów organizowane będą odczyty i spotkania. Swój udział w dyskusjach
i wymianie poglądów zgłosili przedstawiciele rządów, biznesmeni, akademicy, przedstawiciele ośrodków pozarządowych, przywódcy duchowi i religijni, sławni mediatorzy i inne znane osobistości z całego świata.

W Wielkim Finale, 2 lipca, usłyszymy koncert na 30 fortepianów i 2000 gitar. Do grona pianistów został zaproszony wybitny polski artysta – Artur Dutkiewicz.

Festiwal Kultur Świata będzie wsparty obecnością Komitetu Powitalnego, w skład którego wchodzą znamienici goście z całego świata. Polska będzie reprezentowana m.in. przez mistrza olimpijskiego i mistrza świata w chodzie Roberta Korzeniowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.