Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi

Od dziś do 18 listopada Łódź zamieniła się w europejską stolicę kultury chrześcijańskiej. Wszystko to za sprawą festiwalu, który odbywa się w mieście już po raz 11.

Wojciech Waglewski - lider Voo Voo. / Fot. Piotr DrzewieckiOrganizatorem festiwalu jest, obchodzący w tym roku XX-lecie istnienia, Teatr Logos. Działa on przy Kościele Rektoralnym Środowisk Twórczych, z którym tworzy swoiste centrum kultury chrześcijańskiej Łodzi. W listopadzie 2004 roku ks. Arcybiskup Władysław Ziółek Metropolita Łódzki erygował tu Europejskie Centrum Kultury LOGOS, które uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Jest to prestiżowe miejsce spotkań środowisk twórczych, naukowych i intelektualnych. Odbywają się tu nie tylko spektakle teatralne, ale różnorodne imprezy kulturalne.

Jedna z piosenek... / Fot. Piotr DrzewieckiKrzyż obecny jest podczas każdego wydarzenia festiwalu. / Fot. Piotr DrzewieckiInicjatorem Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej jest ks. Waldemar Sondka, duszpasterz artystów i kierownik duchowy Teatru. W ciągu odbytych 10 edycji, Łódź gościła polskich, jak i światowych przedstawicieli nurtu chrześcijańskiego obejmującego m.in.: muzykę, teatr, taniec, malarstwo, rzeźbę. Z roku na rok program festiwalu jest coraz bardziej obfity, a i sam festiwal wydłuża się w dniach. Na początku trwał niespełna tydzień, teraz już ponad 15 dni.
W tym roku program jest bardzo bogaty. Znajdzie w nim coś dla siebie każdy, kto zechce choć jeden wieczór poświęcić na bliższe poznanie szeroko pojętej kultury chrześcijańskiej. Starsi przedstawienia teatralne, wernisaże, występy chórów, a młodsi koncerty zespołów, m.in.: 2 Tm 2,3, czyli słynnego „Tymka” czy zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Podczas festiwalu tłumy to codzienność. / Fot. Piotr DrzewieckiWojciech Waglewski raz jeszcze:) / Fot. Piotr DrzewieckiFestiwal zainaugurowało przedstawienie Teatru Stu z Krakowa „Wielkie Kazanie Księdza Bernarda” wystawione w Teatrze Nowym, będącym współorganizatorem Festiwalu. Spektakl w wykonaniu Jerzego Treli, wyreżyserował Krzysztof Jasiński. Osiemnastego listopada dni kultury chrześcijańskiej zakończy występ zespołu Aquarius, prezentującego flamandzką muzykę sakralną. Zachęcam do udziału w XI Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Wszelkie informacje i program znajdziecie na stronie Festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ale ja to napisałem wczoraj ;) Piotrek chyba odpowiadał odnośnie mojego komentarza... a wczoraj + wczoraj = przedwczoraj... chodzi o to, że festiwal zaczął się w piątek ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze! A widzisz datę? Wczoraj 7.55?

Komentarz został ukrytyrozwiń

no dokladnie, ale redakcja nie wiem czemu zmieniła słówko we wstępie:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

ściślej mówiąc to rozpoczął się wczoraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.