Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kultury Koreańskie w na Agrykoli

W sobotę, 7 września 2013 w warszawskim parku Agrykola odbył się "Korea Festival 2013" pod honorowym patronatem pani Anny Komorowskiej, małżonki prezydenta RP i JE Young-sun Paek'a nadzwyczajnego i pełnomocnego ambasadora Republiki Korei.

Polska hostessa w hanboku - koreańskim stroju ludowym / Fot. B. CiechomskiMiejsce festiwalu oprócz sceny i widowni było podzielone na trzy części Feel Korea, Buy Korea i Taste Korea. W pierwszej można było dowiedzieć się o ofercie turystycznej tego państwa, zespołach k-pop, wykonać na pamiątkę drzeworyt i maskę, przymierzyć strój ludowy, zaśpiewać piosenkę k-pop czy kupić książkę, w drugiej stoiska wystawiły czołowe koreańskie firmy: LG, Samsung i Kia. Można było zobaczyć ich produkty jak i wypróbować. Atrakcją był też symulator pokazujący siłę uderzenia podczas wypadku i tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych samochodzików. Dla głodnych przygotowane były stoiska restauracji koreańskich oferujących swoje potrawy, jak i sklepów z produktami dalekowschodnimi. Osoby nie gustujące w takiej kuchni mogły zjeść kiełbasę z grilla czy watę cukrową. Oprócz tego można było wziąć udział w loterii charytatywnej gdzie można było wygrać przegląd samochodu, Samsunga Galaxy S IV czy telewizor. Idąc od strony Parku Łazienkowskiego można było po drodze zobaczyć zdjęcia ludzi i zabytków tego państwa.
Od 11:00 wszystkie stoiska były dostępne dla gości wśród których równie liczni jak Warszawiacy byli Koreańczycy. Po parku chodziły też polskie i koreańskie hostessy z czego część w ubraniach tradycyjnych, a kto miał szczęście mógł dostać wachlarz. W międzyczasie na scenie był pokaz taekwondo, koncert muzyki koreańskiej tradycyjnej jak i współczesnej – k-pop.
Część główna rozpoczęła się o 15:00 Sumjanggut, kiedy przez oś widowni przeszła grupa muzyków grając, później przemówili ambasador i pani prezydentowa podkreślając więzi pomiędzy naszymi narodami. Zaraz po tym wystąpił zespół Narodowego Centrum Tradycyjnej Sztuki Koreańskiej który zagrał pieśń Arirang, Pan Nor-eum kończąc pieśnią o "Wędrówka jaskółki". Pieśń ta opowiada o jaskółce lecącej przez świat (w tym Polskę) z ziarnem dyni do gospodarza który ją uratował. przedstawiono też taniec Pankut z spektakularną choreografią Po nim zagrał Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Polski Łan" który zaprezentował poloneza, oberka, polkę, by na koniec razem z zespołem muzyki koreańskiej wykonać utwory obydwu narodów w tym Hej sokoły.
Główna część festiwalu zakończyła się losowaniem nagród w loterii, a po niej można był jeszcze odwiedzić stoiska i obejrzeć film "Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna" w reżyserii Ki-dun Kima.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.