Facebook Google+ Twitter

Festiwal Kultury Polskiej w Rzymie

W piątek, 19 września, rozpocznie się szósta edycja Festiwalu Kultury Polskiej Corso Polonia, który trwać będzie do 18 października. Impreza organizowana jest co roku przez Instytut Polski w Rzymie.

Jak co roku, wydarzenia festiwalu odbywać się będą nie tylko w siedzibie Instytutu przy Via Vittoria Colona 1, lecz także w filharmonii jazzowej Casa del Jazz, w kinach Trevi i Nuovo Cinema Aquila, w bibliotece “Angelica” oraz w parku Villa Borghese.

Inauguracja Corso Polonia nastąpi 19 września o godzinie 19. Tego dnia salony Instytutu Polskiego przeobrażą się w galerię ilustracji autorstwa Pawła Pawlaka, Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej, a około godziny 20 wszyscy zebrani będą mieli okazję wysłuchać koncertu Trio Janusza Prusinowskiego.

Podczas miesiąca kultury polskiej Wieczne Miasto będzie oferować także, oprócz koncertów i wystaw, przeglądy filmów polskich, spektakle teatralne, prezentacje poezji Tadeusza Różewicza i Jerzego Hordyńskiego oraz wiele innych ciekawych spotkań.

Także i w tym roku Instytut Polski w Rzymie nie zapomniał o najmłodszych. W najbliższy weekend 20-21 września w Casina di Raffaello w Villa Borghese odbędzie się Corso Polonia dei Balbini, czyli Festiwal Kultury Polskiej dla dzieci, podczas którego nasi milusińscy będą mogli wziąć czynny udział w warsztatach z udziałem Pawła Pawlaka, Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej. Warsztatom towarzyszyć będzie
włoskie wydanie Smoka Wawelskiego i Złotej Kaczki. Animacje muzyczne poprowadzi Trio Janusza Prusinowskiego.

Tegoroczny miesiąc kultury polskiej zostanie zamknięty recitalem pianistycznym Agnieszki Ufniarz, który odbędzie się w Bibliotece Angelica na Pizza S. Agostino 8.

Pełny program Corso Polonia znajduje się na www.istitutopolacco.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.