Facebook Google+ Twitter

Festiwal Łódź Czterech Kultur. Zapowiedź środowych wydarzeń

Uroczyste przecięcie wstęgi rozpoczynające wielokulturową imprezę za nami. Jak będzie wyglądał drugi dzień festiwalu Łódź Czterech Kultur? Zobacz program imprez festiwalowych.

 / Fot. Biuro Prasowe festiwalu Łódź Czterech Kultur Pięć dni, sześć obszarów tematycznych oraz trzydzieści różnorodnych imprez kulturalnych. Tak prezentuje się festiwal Łódź Czterech Kultur, który od 14 do 18 września odbywa się w Łodzi. Serwis Wiadomości24.pl objął patronat nad pierwszą edycją festiwalu. Oto jak będzie wyglądał drugi dzień - 15.09.2010 - nowej wielokulturowej imprezy.

Środa to mocny akcent sztuk teatralnych. Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza na "Dybuka", czyli opowieść m.in. o wędrówce dusz, o przeznaczeniu, które może dopełnić się także po śmierci. Druga propozycja to "Szyc" w młodym Teatrze Szwalnia. Spektakl porusza tematy pozornie prozaiczne, uwypukla negatywne aspekty społeczne, jednak nie zatrzymuje się na konstatacji, ale zmusza odbiorcę do refleksji obyczajowej i międzykulturowej.

Szczególną uwagę zwracają też warsztaty "Szabatowa uczta dla najmłodszych". To nowość na wielokulturowym festiwalu, którą wymyślił Bogdan Tosza, dyrektor Miasta Dialogu. Zainteresowanie nimi było tak duże, że już na kilkanaście dni przed rozpoczęciem Łodzi Czterech Kultur wszystkie miejsca zostały zapełnione.

13.30-15.30, wydarzenie niebiletowane (BRAK MIEJSC)
Warsztaty kultury żydowskiej dla dzieci "Szabatowa uczta dla najmłodszych"
Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta

16.00-17.30, wydarzenie niebiletowane
Spotkanie literackie i promocja książki "Paul Celan. Poeta. Ocalony. Żyd"
Klub Szafa

18.00-19.40, wydarzenie niebiletowane
"Świat się śmieje, a my z nim", przegląd filmów Grigorija Aleksandrowa
Kino Cytryna

19.00-21.10, wydarzenie biletowane, cena 20 zł (DOSTĘPNE)
Szymon An-ski "Dybuk"
Teatr im. Stefana Jaracza

21.30-23.10, wydarzenie biletowane, cena 25 zł (DOSTĘPNE)
Hanoch Levin "Szyc", Teatr BARAKAH w Krakowie
Teatr Szwalnia

Bilety do nabycia w Strefie Biletów przy ulicy Piotrkowskiej 59, przez stronę internetową www.strefabiletow.pl, a także w miejscach poszczególnych wydarzeń - na godzinę przed ich rozpoczęciem. Szczegółowe informacje o festiwalu znajdą Państwo na stronie: www.4kultury.pl.

Fani imprezy mogą kupić przed poszczególnymi wydarzeniami gadżety festiwalowe. W przeciwieństwie do poprzednich lat są o wiele tańsze. Zestaw (czarna koszulka, torba materiałowa, smyczka oraz katalog) kosztuje 15 złotych.

 / Fot. Wiadomości24.plWiadomości24.pl objęły patronat nad pierwszą edycją festiwalu Łódź Czterech Kultur 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.