Facebook Google+ Twitter

Festiwal Mediatravel rozpoczęty

Już po raz piąty odbywa się w Łodzi festiwal Mediatravel - festiwal cywilizacji i twórczości audiowizualnej. Jeszcze do soboty można wziąć udział w licznych spotkaniach i projekcjach.

Rzopoczęcie festiwalu Mediatravel. / Fot. Anna OmiecińskaImpreza ta poświęcona jest twórcom filmów, fotografii czy reportaży radiowych z podróży w odległe zakątki świata, jak i autorom filmów dokumentalnych sięgających do historii. Mediatravel to spotkanie z ludźmi ciekawymi świata i jego problemów, ludźmi nie bojącymi podejmowania wyzwań i odkrywania tego, co nieznane.

Agnieszka Janaszkiewicz- uczestniczka Tien-Shan Expedition. / Fot. Anna OmiecińskaPierwszego dnia mieliśmy okazję obejrzeć reportaż z Tien-Shan Expedition 2007, czyli wyprawy Agnieszki i Marka Janaszkiewiczów do Azji Środkowej. Autorzy zaprezentowali 20-minutowy film ukazujący podróż po Kazachstanie i górach Tien-Shan. Po prezentacji była możliwość rozmowy z twórcami i wysłuchania ich wrażeń z wyprawy. Opowiedzieli oni o spotkanych na trasie ludziach; zarówno tubylcach, jak i podróżnikach z innych krajów, o miejscach, do których dotarli, napotkanych problemach i przygodach.

Bartosz Malinowski- projekcje filmów z cyklu "Półkowniki". / Fot. Anna OmiecińskaDrugą część wczorajszego programu stanowiła filmowa podróż w czasie, czyli projekcja trzech filmów z cyklu „Półkowniki” prowadzona przez Bartosza Malinowskiego. Na spotkaniu pokazywane są filmy dokumentalne, które spotkały się z cenzurą i zostały odłożone na półki. W ramach wczorajszego wieczoru zaprezentowane zostały trzy dzieła: „Nocna zmiana” Jacka Kurskiego, „Upside down” Violi Kardynala, „Pistolet do wynajęcia czyli prywatna wojna Rafała Gan-Ganowicza” Piotra Zarębskiego. Po każdej projekcji miał miejsce komentarz na temat ukazanych w niej problemów.

Na zakończenie dnia pokazany film Waldemara Czechowskiego „Dolanji, czyli polskie serce w Tybecie” ukazujący jakże aktualny obecnie problem narodu tybetańskiego i polską pomoc dla mieszkańców tego kraju.
Informacje o programie na kolejne dni można znaleźć bezpośrednio na stronie festiwalu www.mediatravel.pl.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.