Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Muzyka na szczytach" już po raz czwarty!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-09 09:53

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Koncerty w "szczytowych" miastach odbędą się w sierpniu i we wrześniu.

Rozpocznie się już w sierpniu widowiskiem baletowym pod Wielką Krokwią w Zakopanem, następnie cykl 4 koncertów promujących festiwal w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach. We wrześniu zaś wracamy do Zakopanego na IV edycję Festiwalu.

 / Fot. materiały prasoweMiędzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach" jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. IV edycja Festiwalu rozbudowuje swoją ofertę o wydarzenia promujące.

4 sierpnia, o godz. 20.00 nie może was zabraknąć w Zakopanem. Organizatorzy zapewniają wspaniałe wydarzenie plenerowe „Widowisko taneczne Harnasie”, które jest zwiastunem odbywającego się we wrześniu festiwalu „Muzyka na Szczytach”. Wydarzenie to odbędzie się pod Wielką Krokwią w otoczeniu pięknej tatrzańskiej przyrody. W programie zaprezentowane zostanie dzieło „K. Szymanowskiego "Harnasie" oraz specjalnie przygotowane widowisko baletowe do poematu symfonicznego W. Kilara „Krzesany”. W spektaklu oprócz tancerzy zawodowych z różnych zespołów z całej Polski oraz wykonawców reprezentujących niezależną scenę szeroko rozumianego tańca wezmą udział podhalańskie zespoły folklorystyczne prezentujące taniec i śpiew góralski.

Od 8 do 12 sierpnia można spotkać Muzykę na Szczytach w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach w ramach cyklu koncertów promujących festiwal. W czasie koncertów usłyszymy niecodzienną formację, składającą się z muzyków o różnych proweniencjach. Znajdziemy tu klasyczny zespół kameralny, trio jazzowe, akordeonistę, szereg instrumentów etnicznych, a całości towarzyszyć będzie wokalistka Joanna Słowińska, która równie pięknie interpretuje pieśni romantyczne, jak i improwizuje w stylistyce jazzowej. Koncertom towarzyszyć będzie projekcja multimedialna zdjęć i filmu prezentujących poprzednie edycje festiwalu oraz uroki Zakopanego, Uzdrowiska Szczawnicy i Województwa Małopolskiego.

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” rozpocznie się 15 września w Zakopanem, potrwa do 22 września.
Najjaśniejszą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie SHARON
KAM - izraelska klarnecistka o światowej sławie, która wystąpi w towarzystwie równie uznanego Jerusalem Quartet.

Pełen Program na stronie: muzykanaszczytach.com

Organizator: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.
Festiwal wspierany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Zakopane.
Partnerzy: Województwo Małopolskie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.