Facebook Google+ Twitter

Festiwal Muzyki Odnalezionej w Tarnowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 08:50

W Tarnowie rozpoczyna się XV-ty Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. Jest on jedynym festiwalem na świecie, prezentującym zapomniane utwory kompozytorów polskich i obcych. Inauguracyjny koncert odbędzie się wieczorem w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Do 25 maja zaplanowano koncerty w 14 miejscowościach południowej Polski.

Melomani usłyszą utwory kameralne i symfoniczne, które zapomniane przeleżały w rękopisach dziesiątki, a czasem setki lat. Odnajduje się je dzisiaj w pałacach, klasztorach lub w muzeach. Spośród wielu utworów o różnej wartości artystycznej, na festiwalu przedstawiane są kompozycje wyjątkowo cenne dla kultury narodowej i historii muzyki.

Festiwal rozpocznie się wykonaniem koncertowej wersji opery "Zygmunt August" z 1933 roku. Śpiewać będą soliści Opery i Filharmonii Lwowskiej.

Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja i promocja zapomnianych utworów kompozytorów polskich i obcych poprzez koncerty festiwalowe, rejestracje radiową i telewizyjną, wydawnictwa informacyjne i fonograficzne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.