Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15854 miejsce

Festiwal najodważniejszych rozpoczęty

W Łodzi rozpoczął się Explorers Festival - festiwal ludzi najodważniejszych i tych, którzy nie potrafią usiedzieć w pracy za biurkiem. Oni wolą zdobywać szczyty, pokonywać samych siebie i ustanawiać nowe rekordy.

Artur Kurek i Piotr Kosmala wraz z jedną z uczestniczek festiwalu / Fot. Piotr DrzewieckiTo już dziesiąta edycja festiwalu. Przez ostatnią dekadę impreza ta ewoluowała od zlotu miłośników gór do rangi międzynarodowego festiwalu, ściągającego do Łodzi najsłynniejszych globtroterów, wspinaczy, żeglarzy świata.

Muzyka AINU przypadła do gustu słuchaczom / Fot. Piotr DrzewieckiW tym roku program, jak na jubileusz przystało, obfituje w atrakcje. Prezentacje znanych i cenionych podróżników, uzupełnią koncerty - zupełnie nowe wydarzenie na festiwalu. Recital multiinstrumentalisty AINU to połączenie gatunków i form muzycznych wywodzących się z różnych rejonów świata, zaś Wojciech Hoffmann – gitarzysta rockowy - przeniesie słuchaczy w świat nowoczesnej, progresywnej muzyki instrumentalnej.

Uzupełnieniem festiwalu będzie Wielka Lekcja Geografii. W piątek na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a najlepsza szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł ufundowaną przez prezesa Telewizji Polskiej.

Piotr Pustelnik jak zawsze w humorystyczny sposób opowiedział o nieudanej próbie zdobycia Annapurny / Fot. Piotr DrzewieckiO swoich wyprawach, osiągnięciach i planach na przyszłość opowiedzą polscy i zagraniczni goście. Wśród nich m.in.: Mateusz Kusznierewicz – wielokrotny mistrz olimpijski w żeglarstwie, Piotr Pustelnik - alpinista, zdobywca ośmiotysięczników, Piotr Kosmala i Artur Kurek – przedstawiciele ekstremalnych rajdów Adventure Racing, Piotr Chmieliński – kajakarz, który na Aula Politechniki jak zawsze wypełniona po brzegi / Fot. Piotr Drzewieckikajaku i pontonie przepłynął całą długość Amazonki, Colin Angus – Kanadyjczyk, który jako pierwszy okrążył świat korzystając tylko z siły własnych mięśni, Fiona Thornewill – brytyjska badaczka Arktyki i Antarktydy, która eksplorowała najzimniejsze obszary tych krain, Hans Florin – mistrz w wspinaczce na czas oraz John Harlin II – zdobywca Eigeru, dla którego stanięcie na tym szczycie było podwójnie ważne, gdyż kilkadziesiąt lat wcześniej ta góra odebrała Multiinstrumentalista AINU zaangażował do swojej muzyki publiczność / Fot. Piotr Drzewieckiżycie jego ojcu.

Atrakcji podczas tegorocznego festiwalu na pewno nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie spotkania odbywają się w auli Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a. Program festiwalu dostępny na www.explorersfestival.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za informację o Festiwalu. Wykupiłeś akredytację za 500zł? :D Od siebie dodam jeszcze: jeśli ktoś zamierza wybrać się na Festiwal rowerem, niech wcześniej przedzwoni i sprawdzi czy można go wprowadzić do środka, by przypiąć do barierki przy schodach, lub zostawić w szatni. Zawsze tak robiliśmy ze znajomymi. Do czasu. W zeszłym roku byłem na Festiwalu tylko pierwszego dnia... i "pocałowałem klamkę". Zostałem wyproszony ze środka, bo "tu nie ma miejsca na rowery" jak poinformował mnie pan z obsługi. W tym momencie Festiwal się dla mnie zakończył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.