Facebook Google+ Twitter

Festiwal Narracje - zwiedzaj z mapką, aplikacją i przewodnikiem od 15 listopada

15 i 16 listopada we Wrzeszczu Górnym, na trasie od Nowej Synagogi po Politechnikę Gdańską odnajdziemy dwadzieścia pięć artystycznych instalacji i interwencji w przestrzeń publiczną dzielnicy: projekcje wideo, instalacje dźwiękowe i obiekty. Po instalacjach festiwalu "Narracje", oprowadzać będą przewodnicy oraz kuratorzy, raz dziennie odbędzie się spacer w języku angielskim, a dla dzieci przygotowane są specjalne trasy i warsztaty. W punkcie informacyjnym czekać będą mapki z programem i trasą festiwalu, torby i katalogi.

 / Fot. Materiał organizatora"Narracje" to odbywający się od 2009 roku festiwal artystycznych instalacji wizualnych, które po zmroku ożywają w przestrzeni publicznej Gdańska. Powstały po to, by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.

Zobacz także: Kilkadziesiąt najnowszych azjatyckich produkcji na 8. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków

Otwarcie festiwalu "Narracje" odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00 w Nowej Synagodze, a już o 17.20 ruszy pierwsza wycieczka z przewodnikiem. Spacery odbywać się będą co 20 min. spod Nowej Synagogi, ostatnia wycieczka wyruszy o godz. 22:20. Kuratorzy – Anna Witkowska i Adam Witkowski oprowadzą chętnych po NARRACJACH w sobotę o godz. 17.40, a w niedzielę o godz. 17.00. W sobotę i niedzielę o godz. 19.10 zorganizowano zwiedzanie w języku angielskim. Po raz drugi Instytut Kultury Miejskiej organizuje spacer dla miłośników aplikacji Instagram – spotykają się w sobotę o godz. 19.00. Na spacer obowiązują zapisy na stronie: instameetgdansk.pl.

Narracje dla dzieci

 / Fot. Materiał organizatoraKolektyw Dwie Ole zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na specjalne spacery: w sobotę: "mędrzec-szkiełko" - o godz. 17.30 i 20.30 (start: Klub Festiwalowy na kampusie Politechniki Gdańskiej, Centrum Nanotechnologii) oraz w niedzielę: "duch-oko" o godz. 17.30 (start: Nowa Synagoga). W niedzielę Dwie Ole poprowadzą również warsztaty w Nowej Synagodze: 12.00 "Zapal (i) Wrzeszcz", 14.00 "Laboratorium alchemiczne".

Narracje muzyczne

 / Fot. Materiał organizatoraNietypowo, jedną z realizacji festiwalowych jest kompozycja muzyczna na chór. Na drugim piętrze Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, w godz. 19.30 i 20.30 w sobotę i niedzielę wysłuchamy specjalnie skomponowanego na NARRACJE utworu Tomasza Gwincińskiego. Kompozycję wykona Chór Kameralny 441 Hz z Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierownictwem dr Anny Wilczewskiej. Kompozycja Gwincińskiego ma podkreślić przestrzenną relację między widzem a wykonawcą oraz otworzyć słuchacza na nieliniowy odbiór dzieła.

Do mapy kulturalnych miejsc we Wrzeszczu na dwa dni dołączy Klub Festiwalowy NARRACJI, który mieścić się będzie w Centrum Nanotechnologii na kampusie Politechniki Gdańskiej. W sobotę, czynny w godz. 17.00-2.00, a w niedzielę, w godz. 17.00-24.00. 15 listopada o godz. 21.00 w klubie zagra Wilhelm Bras, czyli Paweł Kulczyński, a o muzyczne afterparty zadba DJ Marsija Loco. 16 listopada o godz. 21.00 zaprosimy wszystkich na live act w wykonaniu meksykańskiego muzyka Murcofa. Przed klubem uczestnicy NARRACJI znajdą bar i punkty gastronomiczne.

Dla zagubionych na trasie przygotowano specjalny numer telefonu: 609 990 627, a wszelkie informacje, ulotki (również w języku angielskim), katalogi NARRACJI (4zł) i torby festiwalowe (8/10 zł) będzie można kupić w Punkcie Informacyjnym NARRACJI w Nowej Synagodze przy ul. Partyzantów 7. Ulotki dostępne będą również w Klubie Festiwalowym.

 / Fot. Materiał organizatoraPosiadacze smartfonów od 14 listopada będą mogli ściągnąć bezpłatną aplikację NARRACJI.

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.