Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Oblicza Orientu" rusza w Warszawie już 26 sierpnia

Między 26 a 28 sierpnia odbędzie się w Warszawie Festiwal "Oblicza Orientu". Na pasjonatów kultury Wschodu czekają takie atrakcje, jak nauka języków orientalnych, warsztaty tańca brzucha czy medytacji.

Dla tych, którzy interesują się kulturą i tradycją Wschodu mamy dobrą informację. Między 26 a 28 sierpnia odbędzie się w Warszawie Festiwal "Oblicza Orientu". Będzie miał formę warsztatów połączoną z Galą Orientu. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, bo przewidziano atrakcje dla każdego. Zajęcia będą się odbywać w Domu Kultury Ochota "OKO" przy ulicy Grójeckiej 75 oraz w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12.

Festiwal otworzy w środę o godz. 20 impreza w klubie „Bollywood Lounge”, nie tylko dla fanów Indii.

Centrum Języków Orientalnych „Gakko” postara się udowodnić, że warto poznać języki orientalne. Do wyboru: język arabski, chiński, hindi i japoński. Lektorzy z Uniwersytetu Warszawskiego zapoznają wszystkich początkujących z podstawami tych języków: poznać będzie można zwroty grzecznościowe oraz system pisma danego języka. Zajęcia będą trwać jedną godzinę i kosztować 35zł.

Dla zainteresowanych kulturą Japonii ciekawą ofertą będą warsztaty z kaligrafii. Oprócz malowania liter uczestnicy dowiedzą się jak powstały japońskie znaki oraz co niektóre z nich oznaczają. 1,5-godzinne zajęcia kosztować będą 35zł. Organizatorzy przewidują również warsztat dla wielbicieli mangi. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wyrażać emocje za pomocą mimiki to na pewno powinniście wziąć w nich udział. Oprócz tego poznacie podstawy rysunku oraz kilka technik rysowania mangi. Zajęcia również będą trwać 1,5 godziny i kosztować 35zł.

Organizatorzy proponują też taniec brzucha i taniec bollywoodzki. Ten pierwszy uchodzi za niezwykle zmysłowy, ale mało osób wie, że wiąże się z kultem kobiecej płodności. Podczas warsztatów panie poznają podstawowe ruchy dłoni, ramion i bioder. Nauczą się również krótkiej choreografii, która na pewno zrobi wrażenie na wszystkich, którzy będą ją oglądać. Tańca bollywoodzkiego nauczy Was Aleksandra Wahacz. Trzeba przy tym zaznaczyć, że styl "taniec bollywoodzki" tak na prawdę nie istnieje, gdyż to, co widzimy w indyjskich filmach jest połączeniem wielu tańców. Za półtoragodzinne zajęcia zapłacicie 35zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.