Facebook Google+ Twitter

Festiwal OFF/ON - bez czerwonego dywanu, ale z misją

Film jako sztuka i jako zjawisko uwrażliwiające na problemy świata – tak widzą rolę kina organizatorzy 6. edycji Festiwalu OFF/ON. Od 22 września warszawskie kino Luna stanie się centrum kinematografii europejskiej i światowej, a już jutro będziemy dla Was mieli zaproszenia na tę imprezę.

 / Fot. Materiały prasowe OFF/ONW ciągu 5 dni publiczność Europejskiego Tygodnia Filmowego zobaczy 54 obrazy krótkometrażowe z 20 krajów świata ( w tym 8 filmów z Polski) i 4 doskonałe produkcje pełnometrażowe. Dla zainteresowanych przewidziano też warsztaty filmowe i spotkania z twórcami.

Tradycyjnie już Festiwal OFF/ON koncentruje się głównie na filmach krótkometrażowych, uzmysławiając, że wielu twórców zaczynało swoją przygodę z kinem właśnie od mniejszych form, często eksperymentalnych. "Od lat OFF/ON łączy środowiska: filmowców niezależnych, profesjonalnych i publiczności. Bez czerwonych dywanów i zadęcia chce pokazywać interesujące zjawiska kulturowe nie tylko w kontekście filmu jako dziedziny sztuki, ale i filmu jako zjawiska społecznego uwrażliwiającego, informującego, skłaniającego do myślenia o życiu i świecie" – pisze w materiałach festiwalowych Agnieszka Wlazeł, szefowa OFF/ON.

Kiedy sześć lat temu na rynku Starego Miasta w Warszawie zaczynała się historia tego festiwalu, nikt nie przypuszczał, że OFF/ON wyjdzie poza granice Europy i otworzy się na świat. W tym roku po raz pierwszy zobaczyć będzie można także filmy spoza naszego kontynentu.

Tradycją festiwalu jest konkurs o nagrodę Grand Prix dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Kolejnym novum na tegorocznym festiwalu będzie przyznanie przez jury dwu Grand Prix: w konkursie międzynarodowym i krajowym.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.