Facebook Google+ Twitter

Festiwal OFF/ON uważamy za otwarty

6. Europejski Festiwal Filmowy w stołecznym kinie Luna zainaugurowały warsztaty filmowe dla młodzieży. Jako materiał poglądowy wykorzystano film Jacka Bławuta "Nienormalni".

 / Fot. Materiały prasowe OFF/ONNakręcony w 1990 roku, obsypany wieloma nagrodami na festiwalach filmowych, nic nie stracił na aktualności. Po 20 niemal latach stał się pretekstem do dyskusji na tematy nie zawsze chętnie podejmowane: odmienność, tolerancja, akceptacja. Bohaterami tego filmu są dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym. Jak rozmawiać o ich problemach, o ich obecności w społeczeństwie pokazali dziś licealiści, uczestniczący w warsztatach w Lunie. Licealiści z ogromną dojrzałością opisywali swoje wrażenia i refleksje poświęcone "Nienormalnym".

- O to nam właśnie chodzi - mówi Agnieszka Wlazeł szefowa Festiwalu OFF/ON. - Uwrażliwiać, traktować kino jako sposób opisywania świata, trudnych tematów, pokazać młodym, że to nie tylko rozrywka, ale i rodzaj refleksji nad życiem.

Warsztaty prowadzą Joanna Wrońska i Magdalena Chrzczonowicz z Centrum Edukacji "Pożegnanie" - reż. Yojiro Takita / Fot. Materiały prasowe OFF/ONObywatelskiej.

Warsztaty prowadzone będą codziennie do soboty w godzinach od 12 do 16.

Od godziny 16 trwają pokazy filmów krótkometrażowych, a o 20 rozpocznie się projekcja filmu "Pożegnanie" w reżyserii Yojiro Takity.

Wiadomości24.pl są jednym z patronów medialnych festiwalu.

Tekst na podstawie materiałów prasowych OFF/ON.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.