Facebook Google+ Twitter

Festiwal OPAL. Taki jubileusz zdarza sie tylko raz!

O organizacji OPAL-u, ludziach którzy go tworzą i planach na jego dalszy rozwój rozmawiamy z Martą Krzysztofik - komendantką XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL.

Marta Krzysztofik / Fot. archiwum Komendy Hufca ZHP RadomskoNa początek powiedz, proszę, czytelnikom Wiadomości24.pl co to jest OPAL.
Opal większości ludzi kojarzy się z kamieniem półszlachetnym, ale dla mnie jest to przede wszystkim nazwa festiwalu artystycznego organizowanego co roku przez Hufiec ZHP Radomsko. Festiwal składa się z pięciu konkursów - piosenki, recytatorskiego, literackiego, fotograficznego oraz plastycznego. Co ważne, mogą w nim wziąć udział osoby niezrzeszone w ZHP, w dowolnym wieku. Tegoroczny OPAL odbędzie się w dniach 2-4 grudnia.

Który raz organizujesz OPAL?
Jako komendantka drugi raz, a jako uczestniczka na OPAL-u wystąpiłam po raz pierwszy w 1997 roku. Od tamtej pory jestem na każdej edycji festiwalu, ostatnio raczej w roli organizatora niż uczestniczki. Jako uczestnik konkursu piosenki w 1999 roku zajęłam wyróżnienie w kategorii soliści. Ponadto wraz z 27. Radomszczańską Drużyną Harcerek oraz 4. Radomszczańską Drużyną Harcerek zdobywałyśmy zespołowo także zaszczytne miejsca na kolejnych edycjach festiwalu.

Dlaczego postanowiłaś zaangażować się w organizację kolejnego już OPAL-u?
Organizacja OPAL-u przynosi przede wszystkim wiele satysfakcji i radości, a także jest doskonałą okazją do rozwijania swoich umiejętności i pracy z ambitną grupą ludzi. W tym roku obchodzimy jubileuszową, bo 25. edycję festiwalu. Dla wszystkich nas jest to niezwykłe wyzwanie i mobilizacja do rozwijania tego kulturalnego wydarzenia.

A nie nudzi Cię to? Przecież wymaga to ogromnego poświęcenia, wysiłku, mobilizacji...
Każdy festiwal stanowi dla mnie wyzwanie, bardzo lubię organizację tego typu przedsięwzięć kulturalnych! Gdybym tego nie lubiła z pewnością nie angażowałabym się w pracę nad festiwalem.

Jakimi kryteriami kierowałaś się przy doborze kadry OPAL-u?
Przy organizacji festiwalu pracuje bardzo duża liczba wolontariuszy, jest to około 50 osób, którymi kierują szefowie poszczególnych sztabów. Dla mnie, jako koordynatora festiwalu, dobór głównego sztabu jest niezwykle istotny, stąd też festiwal organizują osoby, które posiadają doświadczenie w tej kwestii. Staramy się też angażować w poszczególne działki osoby, które dzięki OPAL-owi mogą się czegoś nowego nauczyć i za rok lub dwa zastąpić nas w tych rolach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.