Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Perła Baroku" - muzyczni mistrzowie i tysiące słuchaczy

Wkrótce rozpoczną się koncerty czwartej już edycji wielkiej muzycznej imprezy. Festiwal w Kobyłce przyciąga tysiące miłośników muzyki klasycznej.

Kościół w Kobyłce - fotografia ilustrująca / Fot. RoJa, GNU Free Documentation License, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kz02a.jpgW podwarszawskiej Kobyłce między 16 a 22 maja odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal "Perła Baroku - Koncerty Mistrzów".

Poprzednie edycje odniosły spory sukces - na żywo obejrzało je ponad 12 tys. osób. Festiwal nazywany jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym po wschodniej stronie Warszawy. Na zaproszenie organizatorki, Anny Szarek-Lisiewicz, przyjeżdżają do Polski największe gwiazdy muzyki klasycznej, barokowej, jazzu i world music.

16 maja Festiwal zainaugurowały Koncerty Klawesynowe Jana Sebastiana Bacha. Gwiazdą wieczoru był prof. Marek Toporowski, uznany wykonawca muzyki dawnej, klawesynista i dyrygent, jako solista koncertujący w kraju i za granicą, laureat trzech Fryderyków.

Wielką postacią festiwalu będzie także Joscho Stephan, jeden z najważniejszych gitarzystów jazzowych na świecie. Krytycy z zachwytem wypowiadają się o nienagannej technice muzyka, nazywanego często najszybszym gitarzystą świata. Jego występ będzie można zobaczyć 19 maja o godz. 19.

Oglądaj też fotogalerię: IV Perła Baroku - Joscho Stephan

Festiwal ma zakończyć recital chopinowski (22 maja, godz. 19), który swoim występem uświetni Kevin Kenner - zwycięzca Konkursu Chopinowskiego w 1990 roku, uważany za jednego z najlepszych amerykańskich pianistów na świecie.

Patronami Honorowymi Festiwalu będą m. in. Beata Tyszkiewicz oraz burmistrz Kobyłki Robert Roguski. Siedzibą Festiwalu jest Bazylika Mniejsza św. Trójcy, położona w sąsiadującej z warszawską Pragą Kobyłce. Wstęp wolny.

źródło: cojestgrane.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.