Facebook Google+ Twitter

Festiwal Pięciolistnej Róży 2014

Średniowieczny Czeski Krumlov w czerwcu tradycyjnie zaprasza na trzydniowy renesansowy Festiwal Pięciolistnej Róży. Materiał prasowy został przekazany z Czechtourismu z Warszawy.

 / Fot. Roman Cestr
Średniowieczny Czeski Krumlov, jedno z najpiękniejszych miast w Europie, w czerwcu tradycyjnie zaprasza na trzydniowy renesansowy Festiwal Pięciolistnej Róży (20-22 czerwca 2014), nawiązujący do okresu panowania ostatnich Rożmberków. Na gości czeka historyczny jarmark, pokazy tańców w strojach z epoki, turnieje rycerskie, przedstawienia muzyczne i teatralne oraz pełne dobrego jedzenia i trunków krumlowskie gospody.
Główna scena znajdzie się na placu Svornosti i w ogrodach browaru Eggenberg. W sobotę centrum miasta przemierzy barwny orszak historyczny, w którym pojawią się postacie znane z dziejów Czeskiego Krumlova. Wieczorem miasto rozświetlą fajerwerki. Niedziela tradycyjnie będzie zarezerwowana dla dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw.
Czeski Krumlov każdego roku wzbogaca swoją ofertę turystyczną o nowe atrakcje. W tym roku miasto zaprasza do zwiedzania odrestaurowanego domu Egona Schiele ulokowanego malowniczo nad Wełtawą, w którym słynny malarz w 1911 roku mieszkał i pracował. Goście mogą zwiedzić atelier, obejrzeć repliki mebli, prace goszczących tu artystów i podziwiać piękne widoki na rzekę i rozległe piętrowe tarasy.

Więcej informacji na stronach: www.ckrumlov.cz , www.czechtourism.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniała inicjatywa! Tak brakuje w Polsce przedsięwzięć, które przywołują średniowieczną kulturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.