Facebook Google+ Twitter

Festiwal Piosenek Krzysztofa Klenczona

Dni i Noce Szczytna 2008 – Festiwal Piosenek Krzysztofa Klenczona IV Festiwal Piosenki Krzysztofa Klenczona w Szczytnie, przeszedł do historii. Na koncercie głównym zgromadziło się ponad 15 tys. ludzi.

Asia Lunarzewska z ostatnią gitarą Krzysztofa Klenczona,przed muzeum w Szczytnie. / Fot. Wiesław WilczkowiakCieszy fakt, że z roku na rok wzrasta poziom artystyczny uczestników konkursu. Doskonałe wykonanie, „Natalie – piękniejszy świat” przez Agnieszkę Konarską, „Nikt na świecie nie wie” przez Małgorzatę Nakonieczną, „Latawce z moich stron” przez Asię Lunarzewską oraz „Historia jednej znajomości” w wykonaniu Marcina Niewęgłowskiego napawa optymizmem, że muzyka Krzysztofa Klenczona jest ciągle żywa. Jest w sercach nie tylko nas „dinozaurów”, ale również ludzi młodych. Wszyscy zaśpiewali z wielkim sercem i zaangażowaniem.

Po raz pierwszy artystka - Asia Lunarzewska skomponowała i zaśpiewała z głębi swojej duszy, własną piosenkę dla swojego idola - Krzysztofa Klenczona. „Zbuntowany Anioł” zabrzmiał pięknie w rodzinnym mieście Krzysztofa i spotkał się z ogromnym aplauzem 15-tysięcznej widowni. Asia Lunarzewska zasłużyła na te brawa, zważywszy, że zaśpiewała tą piosenkę ze łzami w oczach - całą sobą. Gratulacje, jakie zebrała po swoim występie od Hani Klenczon – siostry Krzysztofa, muzyków, od przygodnych fanów, były dla niej największą nagrodą.

Energia, jaką otrzymała w Szczytnie, pozwoli jej, na dalszą pracę nad utworami Krzysztofa Klenczona w dalekiej Australii, gdzie w październiku, odbędą się koncerty pamięci wielkiego kompozytora, wokalisty i gitarzysty, przygotowane przez tamtejszą Polonię. Asia Lunarzewska wystąpiła 28 lipca w Polskim Radio PR 1, gdzie jeszcze raz zaprezentowała się z piosenkami, wykonanymi w Szczytnie, w audycji muzycznej redaktora Zbigniewa Kraszewskiego.

Wielkie brawa należą się organizatorom, przygotowującym „Dni i Noce Szczytna” i Festiwal Piosenek Krzysztofa Klenczona. Wykonali kawał dobrej roboty. Dyrektor Domu Kultury w Szczytnie – Klaudiusz Woźniak dwoił się i troił, by wszystko wypadło pięknie i profesjonalnie i tak właśnie było.

W portalu You Tube pojawiła się już piosenka, poświęcona pamięci Krzysztofa Klenczona - Zbuntowany Anioł – w wykonaniu Asi Lunarzewskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.