Facebook Google+ Twitter

Festiwal Piosenki Rosyjskiej wrócił do Zielonej Góry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 10:29

Piosenka naszych wschodnich sąsiadów wróciła do Zielonej Góry. Późnym wieczorem w zielonogórskim Amfiteatrze odbył się pierwszy koncert Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Zaprezentowali się uczestnicy części konkursowej oraz gwiazdy: Edyta Górniak i Żanna Biczewska.

Publiczności się podobało - szczególnie starszym mieszkańcom Zielonej Góry, którzy najwyraźniej tęsknili za dawnymi Festiwalami Piosenki Radzieckiej. Zielonogórzanie podkreślali, że zawsze podczas festiwali bawili się bardzo dobrze.

Nawiązanie obecnego festiwalu do tego sprzed lat jest bardzo wyraźne. Nawet nagrody będą te same: złote, srebrne i brązowe samowary. Na razie nie wiadomo, kto je dostanie. Jury wybrało do dzisiejszego finału czwórkę polskich wykonawców, którzy startowali w konkursie na najlepszą interpretację piosenki rosyjskiej, oraz troje z Białorusi i Rosji, których piosenki mają szansę stać się przebojami festiwalu.

Zasiadająca w jury Grażyna Łobaszewska powiedziała Radiu Zachód, że życzy młodym wykonawcom nie pierwszych miejsc, a... wyróżnień. Łobaszewska brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w 1973 roku. Dostała wyróżnienie i tak zaczęła swoją karierę.

Jurorka przypomniała, że wśród osób, które również otrzymały wyróżnienie i do dziś śpiewają, są Michał Bajor oraz Janusz Panasewicz z "Lady Pank". Dziś zakończenie Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. O godzinie 20.00 w zielonogórskim amfiteatrze zaprezentują się finaliści oraz goście: Michał Bajor i aktorzy Teatru Buffo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"... na pierwszym koncercie w zielonogórskim amfiteatrze kompletu widzów nie było. Ale za to przyszli ci, którzy naprawdę kochają rosyjską piosenkę. No i fani Żanny Biczewskiej oraz Edyty Górniak.

A zaczęło się tradycyjną "Kalinką” i widzowie od razu zaczęli się dobrze bawić".

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080606 POWIAT16/396965062

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.