Facebook Google+ Twitter

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły. Zobacz, jak się zwiedza świat

Od drugiego do dziewiątego września w dolnośląskim zamku w Bolkowie odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali podróżników. Gościem specjalnym będzie Piotr Pustelnik, zdobywca czternastu światowych ośmiotysięczników.

(CC BY-SA 3.0) / Fot. by Marcin Klapczynski, 2004Na zamku w Bolkowie podróżnicy z całej Polski będą mogli wziąć udział w warsztatach Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, posłuchać niesamowitych relacji z podróży czy obejrzeć liczne filmy dokumentalne, przygotowane przez doświadczonych poszukiwaczy przygód.

Filmy dokumentalne będą prezentowane w ramach Festiwalu Filmów Świata. Opowiedzą o męskiej walce z Himalajami, rzucaniu się w przepaść w filmie zatytułowanym „I believe I can fly” czy konflikcie z wielką falą na desce surfingowej. Odbędzie się premiera dwóch dokumentów pt.: "Ostatni z Wielkich Nieznanych" i "Odkrywając Ścieżkę". Opowiadają one o wyprawie w nieodkryte wcześniej rejony Wielkiego Kanionu oraz wyprawie rowerowej po najpiękniejszych partiach świata.

Nationalgeographic.pl informuje, że gościem specjalnym będzie Piotr Pustelnik, trzeci w Polsce zdobywca czternastu szczytów o wysokości powyżej ośmiu tysięcy metrów. Będą też inni ciekawi podróżnicy ze swoimi niesamowitymi historiami. Tomek Grzywaczewski opowie o Poland Trek, czyli wyprawie wzdłuż Polski. Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki ukażą tajemnice syberyjskiego Mordoru i różnorodnej Rosji. Bożena i Staszek Kotlarczykowie poruszą opowieścią o akcji humanitarnej "otwierania oczu" najuboższym obywatelom świata.

Podróżnicy będą zgłaszać również swoje prezentacje, z których dziesięć najlepszych zostanie wyłonionych do pokazu. Te opowiedzą o egzotycznej Kolumbii, indyjskim Ladaku, jeździe na rowerze przez Antypody i Afrykę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.