Facebook Google+ Twitter

Festiwal Polki i Europa bez granic

Wszechobecne „widmo kryzysu” sprawia, że wiele imprez, które w zeszłym roku trwały trzy dni teraz zostały zredukowane do jednego. Tak się też stało z Festiwalem Polki od 5 lat organizowanym w Świętochłowicach.

Świętochłowice-teren OSiR Skałka http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skala_Swietochlowice.jpg / Fot. adik7swionyW Świętochłowicach kolejny raz odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Polki. W tym roku przygotowaniom festiwalu towarzyszyło wiele wątpliwości. Informacja, że się w ogóle odbędzie została potwierdzona dopiero niedawno. Mimo początkowych problemów organizatorzy imprezy są dobrej myśli i zapewniają, że przygotowali wiele atrakcji.

- Już po raz piąty w Świętochłowicach odbędzie się największa impreza rozrywkowa na południu kraju - Międzynarodowy Festiwal Polki, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu. Tegoroczna edycja festiwalu została zaplanowana na dzień 5 września na terenie OSiR "Skałka" w Świętochłowicach. Na dwóch scenach będzie można posłuchać muzyki, potańczyć, spotkać się w miłym gronie, a w wielu punktach uzupełnić "kalorie" - mówi Grzegorz Mika, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego V Międzynarodowego Festiwalu Polki.

W sobotę na scenie Żwirowisko, na terenie Ośrodku Rekreacji i Sportu Skałka, o godz. 17 wystąpi zespół 4 Hang. O godz. 18.30 - zespół Kompilacja. O godz. 20.30 pojawi się gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej - Kombi. Na scenie Tawerna od godziny 17 rozpocznie się program dla dzieci. Od godz. 18.30 - koncert muzyki rozrywkowej.

W niedzielę, również na Skałce, odbędzie się impreza pod nazwą "Europa bez granic - przyjaźń łączy" zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Heiloo.
- Zaprosiliśmy miasta partnerskie aby zaprezentowały się podczas imprezy. Odbędzie się również konkurs miast partnerskich. Zorganizowaliśmy koncerty zespołów: Wawele i Big Day - mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Heiloo Zofia Pogoda.

Od godz. 16 organizatorzy zapraszają na program dla dzieci. Od godz. 18.30 rozpoczną się koncerty. Całość imprezy około godz. 21.50 uwieńczy pokaz sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.