Facebook Google+ Twitter

Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Start w czwartek!

Przedstawiam największe atrakcje tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych, który startuje w przyszłym tygodniu! Przypominam, że wstęp na wszystkie pokazy i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

 / Fot. Screen ze strony organizatora.W piątek rozpoczną się projekcje filmów zakwalifikowanych do konkursu głównego. Do Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych w Zawierciu pozostało pięć dni. W składzie jury znajdą się między innymi: Edyta Jungowska - aktorka i Krzysztof Spór – redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl

W pierwszym dniu festiwalu odbędą się warsztaty filmowe poświęcone inscenizacji przestrzeni filmowej prowadzone przez reżysera Piotra Matwiejczyka. Następnie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w mini-wykładzie - „Jak wyprodukować krótkometrażowy film niezależny?”, omawiającym problemy i kwestie, jakie napotyka każdy kto chce stworzyć własną produkcję offową. Wykład poprowadzi producent filmowy Michał Wuczyński. Po wykładzie odbędzie się projekcja filmu „Cold Kenya”, w reżyserii Laurence Walsh’a (w filmie występują między innymi: Marek Włodarczyk, Borys Szyc, Joanna Koroniewska).

Wieczorem o godzinie 19.45 odbędzie się pokaz specjalny filmu „Ogród Luizy” w reżyserii Macieja Wojtyszki, z Patrycją Soliman i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych. Wieczór zakończy się projekcją filmu niemego z 1929 roku „Upiór w operze” z muzyką na żywo.

Kolejny dzień dostarczy wielu emocji i atrakcji. Rozpocznie się od warsztatów montażowych – wprowadzenia do montażu z użyciem programu Final Cut firmy Apple. Warsztaty poprowadzi pani Katarzyna Malinowska – certyfikowany trener Apple i doświadczony montażysta.

W sobotę zostaną zaprezentowane cztery bloki filmów fabularnych oraz jeden blok filmów dokumentalnych.
W przerwach między blokami obejrzane projekcje komentować będzie na bieżąco jury festiwalowe. W międzyczasie będzie można także zobaczyć pokaz filmów dyplomowych Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Wieczorem odbędzie się pokaz specjalny filmu,”Niezawodny System”, debiutu reżyserskiego Izabeli Szylko, z Aliną Janowską w roli głównej.

Niedzielne popołudnie rozpocznie się pokazem specjalnym filmu „Kup teraz” w reżyserii Piotra Matwiejczyka
(w rolach głównych: Piotr Matwiejczyk, Dawid Antkowiak). Już o 15 podczas ceremonii zakończenia Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych dowiemy się, które z filmów zostały nagrodzone przez jury. W trakcie festiwalu zostaną także wręczone nominacje do nagrody OFFskara – najważniejszej polskiej nagrody kina niezależnego. Nominacje dla filmów przydziela się przez cały rok na najważniejszych festiwalach kina niezależnego w Polsce.

Po ceremonii wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pokazie specjalnym filmu ”Środa czwartek rano”, w reżyserii Grzegorza Packa. Wreszcie dla tych widzów, którzy chcieliby jeszcze raz obejrzeć dokonania najlepszych uczestników Festiwalu organizatorzy przygotowali seans składający się z filmów nagrodzonych na FPFN.

Wiadomosci24.pl są patronem wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.