Facebook Google+ Twitter

Festiwal Poznań Baroque już w sierpniu

Na czwartą edycję Festiwalu Poznań Baroque musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jednak nie musimy czekać aż tak długo, by posłuchać muzyki barokowej: 2sierpnia Estrada Poznańska zaprosi na pierwszy koncert z cyklu Poznań Baroque Recitale

Komalé Akakpo / Fot. Poznań BaroqueNa czwartą edycję Festiwalu Poznań Baroque musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jednak nie musimy czekać aż tak długo, by posłuchać muzyki barokowej. Już 2 sierpnia Estrada Poznańska zaprosi na pierwszy koncert z cyklu Poznań Baroque Recitale. Tego dnia na salterio (odmianie cymbałów) zagra niemiecki muzyk, Komalé Akakpo. Przedstawi muzykę pisaną specjalnie na salterio, a także transkrypcje kompozycji tworzonych z myślą o innych instrumentach.

Od początku istnienia Poznań Baroque intencją organizatorów było, by ta nazwa odnosiła się do czegoś więcej niż kilkunastu koncertów odbywających się w ciągu niespełna dwóch jesiennych tygodni: – Chcieliśmy przypomnieć, że w Poznaniu wiemy, co to jest muzyka barokowa, jak niezwykły potencjał kulturotwórczy się w niej kryje i jak różne potrafią być sposoby jej wykonywania. Ta różnorodność i otwartość na wykonawców, spośród których wielu nigdy wcześniej w Polsce nie występowało, stały się znakiem rozpoznawczym projektu – mówi Cezary Zych, dyrektor artystyczny Poznań Baroque i dodaje: – Teraz chcielibyśmy wykonać kolejny krok i sprawić, by poznańska publiczność mogła śledzić to, co w europejskiej muzyce barokowej nowe i inspirujące przez cały rok.

We współpracy z Fundacją Muzyki Dawnej „Canor” oraz Bramą Poznania ICHOT w sierpniu i wrześniu Estrada Poznańska zaprosi poznańskich melomanów na cztery recitale. Wszystkie odbędą się w „Bramie Poznania” i będą koncertową inauguracją wnętrz tego obiektu.

2 sierpnia na salterio (odmianie cymbałów) zagra niemiecki muzyk, Komalé Akakpo. Przedstawi nam muzykę pisaną specjalnie na salterio, a także transkrypcje kompozycji tworzonych z myślą o innych instrumentach.

9 sierpnia do Poznania przyjedzie francuski lutnista i gitarzysta Etienne Galletier, który swój recital poświęci muzyce francuskiej i hiszpańskiej.

6 września zaśpiewa, towarzysząc sobie na fidel, VivaBiancaLuna Biffi. Zaśpiewa co prawda muzykę średniowieczną - miłosne cantigi Martina Codaxa, ale ten koncert jest częścią wielkiego projektu bardzo silnie związanego z barokiem. Viva Biffi próbuje bowiem wykreślić muzyczne ścieżki, które doprowadziły do powstania opery. W jej przekonaniu „Cantigas de Amigo” są jednym z najważniejszy źródeł późniejszej twórczości operowej.

Wreszcie na koniec, 13 września, francuska wiolonczelistka Elena Andreyev zagra wybór suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha. Dwa dni później rozpocznie sesję nagraniową, w czasie której dokona ich rejestracji dla jednej z francuskich wytwórni płytowych.

Pełny program koncertów:
http://www.poznanbaroque.com/news/poznan-baroque-recitale-2014

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.