Facebook Google+ Twitter

Festiwal Psychologii Procesu

W dniach od 25 września 2010 do 3 października 2010 odbędą się warsztaty, wykłady i konsultacje w ramach 4. Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu. Wstęp Wolny!

 / Fot. http://www.processwork.pl/festival.htmlW Warszawie pierwsze warsztaty rozpoczynają się już od rana w sobotę, w Ośrodkach: Za Progiem, Centrum Świadomości, w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju-Przemiany.

Rozpiętość zagadnień będzie ogromna. Organizator festiwalu-Instytut Psychologii Procesu zaprasza na m.in.: warsztaty dla rodziców dzieci od 0 do 7 lat, zajęcia dla osób chcących przetransformować energię niszczącej złości w energię przydatną i pożyteczną, warsztaty terapeutyczno-rozwojowe dla osób z rodzin dysfunkcyjnych, czy warsztat o uzależnieniach. Podejmowane będą także dyskusje na tematy: praca nad oswajaniem stresu, realizowanie celów, praca nad swoim ciałem, czyli jak na co dzień pozostać w kontakcie ze sobą oraz rozmowa z krytykiem wewnętrznym.

Psychoterapeuci w poszczególnych ośrodkach będą przyjmować na konsultacje. Rezerwacja terminów: telefonicznie bądź mailowo.

Szczegółowy program i kontakt do specjalistów na stronie processwork.pl

Psychologia Procesu- psychologia zorientowana na proces (ang. process oriented psychology) to kierunek psychoterapeutyczny, którego twórcą jest Arnold Mindell, który zapoczątkował ją w latach 70. XX wieku. Psychologia procesu czerpie inspiracje z:
terapii analitycznej Junga, terapii Gestalt, podejścia systemowego i komunikacyjnego, podejścia skoncentrowanego na osobie (podejście Rogersa). Psychologia zorientowana na proces koncentruje się na pracy ze snem, z ciałem z symptomami, z relacjami i dużymi grupami. Dla terapeuty najważniejsze są subiektywne znaczenia nadawane własnemu doświadczeniu przez klienta.Skupia się on na relacji zachodzącej pomiędzy sposobem doświadczania otaczającego świata i własnej osoby a możliwościami osobistego i kolektywnego rozwoju. Interesują go zmiany zachowania i poszerzenia możliwości wyboru w konkretnych sytuacjach, aby odbudować poczucie życiowej satysfakcji i spełnienia.

Miasta w których odbywa się Festiwal Psychologii Procesu: Gdynia, Gdańsk, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Koszalin, Legionowo, Leszno, Łódź, Poznań, Rumia, Sanok, Wrocław i Złotów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zainteresowania psychologią procesu w powiązaniu z psychoterapią & różnymi warsztatami New Age sceny są w Polsce ogromne! Nie nadaje się temu rozgłośnienia, bo Polska ma być przykładnym krajem katolickim. Ale wystarcza zajrzeć na Facebooka, ażeby przekonać się że prawda wygląda nieco inaczej.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.