Facebook Google+ Twitter

Festiwal salsy we Wrocławiu

Pomimo trwającej zimy może być naprawdę gorąco. Będzie się można o tym przekonać już w następny weekend na festiwalu salsy.

 / Fot. BARRY SWEET /PAPTo już trzecia edycja Wrocław Salsa Festival. Odbędzie się on w dniach 26-28 lutego. Po raz pierwszy przeprowadzony będzie Narodowy Konkurs Choreografii, którego finał odbędzie się podczas nocnej imprezy w piątek. Swoją obecność zapowiedzieli świetni artyści, np. Luis Vasquez (Meksyk) i Melissa Fernandez (Los Angeles), którzy będą również na Festiwalu Bachaty w Warszawie.

Na uczestników czeka 40 godzin zajęć ze wszystkich poziomów i stylów salsy. Zobaczymy też bachatę, reggaeton, bachatango, cha-chę. Pokazy tańca, warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, a wieczorem salsoteka, na której będzie można wykorzystać zdobyte umiejętności.

A czym jest salsa? Pierwsze skojarzenie, to sos. Kiedyś głośno było o tym, że Aleksandra Kwaśniewska tańczy salsę. Jednak w programie "Taniec z gwiazdami" z tańców latynoamerykańskich popularyzowane były samba, rumba, pasodoble. W zasadzie to nie dziwi, gdyż są to tańce turniejowe. Dopiero w ostatnich edycjach dwa razy pojawiła się salsa, kilka razy mambo w ramach grupowego pokazu. Salsę tańczyli też uczestnicy "You can dance". Nie wiem, czy wiecie, ale to, co tańczył Patrick Swayze w "Dirty dancing", to też była salsa, a dokładnie jej odmiana tańczona "na dwa", czyli mambo.

Salsa to bardzo specyficzny taniec. To osobny świat i filozofia życiowa. Wpierw onieśmiela i intryguje. Ale gdy się spróbuje, zostaje się pochłoniętym w całości. Nie ma wtedy strachu, wstydu, nieśmiałości, znika cały smutek i niepewność. Jesteś tylko ty i parkiet. Uzależniające dźwięki clave, które wprawiają w trans. I przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy są jedną, wielką rodziną. Wśród tancerzy salsy panuje pełna życzliwość i otwartość. To naprawdę coś wspaniałego. A jeśli ktoś nie zdąży się o tym przekonać na najbliższym festiwalu, to będą następne. Jednak po co czekać?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiem, wciąż pracuję nad stylem :) Dziękuję za 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być/odbyć w pierwszym akapicie pojawia się czterokrotnie, to stanowczo za dużo, jak na te parę zdań. Ale informacja bezcenna i za to 5. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.