Facebook Google+ Twitter

Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich. Podróż z muzyką przez 5 tys. lat

Festiwal Światła, czyli dawny Festiwal Lampionów, rozpocznie się w Łazienkach Królewskich w niedzielę 2 sierpnia. Sprawdźcie program wydarzeń.

 / Fot. Paweł Wegner (aip)Od 2 sierpnia, podczas Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich, będziemy mogli podróżować z muzyką przez 5000 lat chińskiej cywilizacji, a także podziwiać rozświetlony lampionami Ogród Chiński. Inauguracyjny koncert Festiwalu Światła „Wędrówki baroku: do Chin poprzez kontynenty” odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19.00 w Amfiteatrze.

Anna Krysztofiak wraz z zespołem zaprezentują utwory m.in. z Meksyku, Peru, Argentyny, Anglii, Polski, Włoch i Chin. Tego wieczoru odbędzie się również uroczyste zapalanie lampionów w Ogrodzie Chińskim (o godz. 21.00) oraz kolejny występ Anny Krysztofiak na cytrze guzheng. W kolejne niedzielne dni Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich - w dniach 9-23 sierpnia o godzinie 19.00 - w Ogrodzie Chińskim będą odbywać się koncerty muzyki orientalnej:

* 9 sierpnia - koncert „Instrumentów osobliwych wyspy szczęśliwe”, w wykonaniu Anny Śliwy-Fidel oraz Anny Krysztofiak
* 16 sierpnia - koncert „Medytacje fletowe na Wschodzie i Zachodzie”, na flecie shakuhachi zagra Vlastislav Matousek z Pragi, po nim - z europejską muzykę dawną z motywami orientalnymi - wystąpi wirtuoz fletu podłużnego Marek Nahajowski
* 23 sierpnia - koncert „Muzyka z jezuickiej pagody”, zagra mistrz violi da gmaba Mark Caudle z klawesynistką Ewą Mrowiec Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich zakończy się w dniach 29 i 30 sierpnia - jubileuszowym spektaklem „Z mroku” Leszka Mądzika. Festiwal Światła ma w programie także atrakcje dla dzieci.
2 sierpnia o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00 odbędą się koncerty „Pod żaglami muzycznej dżonki” z cyklu „Melomaluszki”, wprowadzających w świat historycznych i orientalnych instrumentów muzycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie W. jak to święto lampionów wpada w Chinach? !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten festiwal lampionów cieszy siię od kilku lat renomą. Oczywiście Święto Lampionóww Chinach wpada na zakonczenie obchodów chińskiego nowego roku i wypada na przelom srycznia i lutego lub koniec lutego bo to święto ruchome. Dobrze byłoby dodać do tego artykułu zapowiedzi imprezy w Łazienkach Waeszawskich okienko z youtube z wystepów np.
https://www.youtube.com/watch?v=CjmIH1FiUDY
lub długi reportaż
https://www.youtube.com/watch?v=ygJFgAS37e0
Na mnie większe wrażenie zrobił jednak pozmański festiwal latających lampionów:
https://www.youtube.com/watch?v=XePUTMXnBOA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.