Facebook Google+ Twitter

Festiwal Sztuki Faktu już od 11 kwietnia w Toruniu

Współautorzy: Marta Wróbel

Do Torunia zawitają wybitni reportażyści i uznani twórcy telewizyjni. A to za sprawą Festiwalu Sztuki Faktu organizowanym przez Miasto Toruń, Toruńską Agendę Kulturalną i Telewizję Polską. Impreza odbędzie w dniach 11-13 kwietnia.

www.sztukafaktu.pl / Fot. www.sztukafaktu.plTegoroczna, pierwsza edycja wydarzenia jest dedykowana sztuce reportażu. Wezmą w niej udział między innymi Piotr Kraśko, Joanna Racewicz, Michał Olszański i Mariusz Walter, reżyserzy telewizyjnego Teatru Faktu — Ryszard Bugajski i Janusz Dymek oraz jurorzy Festiwalu, którymi są dokumentaliści różnych gatunków medialnych: Lidia Duda, Jacek Bławut, Irena Piłatowska i Marek Miller. W czasie Festiwalu wręczona zostanie nagroda Prezesa TVP za osiągnięcia w dziedzinie reportażu i dokumentu.

P. Kraśko / Fot. Materiały prasowe organizatorówPodczas tych trzech dni w mieście Kopernika zostaną zaprezentowane najważniejsze dokumenty i reportaże z dorobku TVP, Noc Reporterów z udziałem zespołów „Reportera Polskiego”, „Magazynu Ekspresu Reporterów”, „Sprawy dla reportera”. Odbędą się też warsztaty dziennikarskie prowadzone przez szefów „ Wiadomości” i „Panoramy” oraz panel o przyszłości sztuki faktu.

Odbędzie się też przegląd konkursowy oraz zostaną zaprezentowane spektakle Teatru Faktu TVP. Wydarzenie zakończy uroczysta gala wręczenia nagród prowadzona przez Joanne Racewicz i Michała Olszanskiego, która będzie można zobaczyć na antenie TVP 2.

M. Olszański / Fot. Materiały prasowe organizatorówWstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Centrum festiwalowe mieści się w Teatrze „Baj Pomorski”. Program wydarzenia i system internetowej rezerwacji bezpłatnych wejściówek jest dostępny w serwisie internetowym www.sztukafaktu.pl. Wejściówki można również rezerwować telefonicznie w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej pod numerem telefonu 56 621 03 33.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.