Facebook Google+ Twitter

Festiwal Sztuki Ludowej Folwark już niebawem w Przelewicach

Takiego wydarzenia na ziemiach pyrzycko-stargardzkich jeszcze nie było. 13 sierpnia w malowniczej miejscowości niedaleko Pyrzyc rusza pierwszy Festiwal Sztuki Ludowej Folwark, gratka dla wszystkich miłośników muzyki folk i sztuki ludowej.

Zespół Psio Crew / Fot. strona zespołuPrzelewice w ten sierpniowy weekend staną się polską stolicą muzyki folkowej. Jeszcze nigdy wcześniej w tej części województwa zachodniopomorskiego nie gościło tylu znanych artystów. Inspiracją dla organizatorów Festiwalu Sztuki Ludowej Folwark był fakt, że niewiele jest w Polsce imprez, które folklor prezentują profesjonalnie. A frekwencja na koncertach pojedynczych zespołów jest tak duża, że zainspirowała do stworzenia czegoś takiego jak właśnie Folwark.

Ideą organizatorów jest danie możliwości poznania nie tylko polskich gwiazd muzyki folk, ale przede wszystkim zapoznania się z działalnością gwiazd zagranicznych. To również chęć pokazania nowych trendów w formowaniu się tego gatunku muzyki, często nieznanych szerszej grupie odbiorców. Festiwal to również pretekst do stworzenia w Przelewicach regionalnego centrum kultury i sztuki ludowej. Kapela ze Wsi Warszawa / Fot. strona zespołu

Festiwal to przede wszystkim muzyka, ale skoro jest to Festiwal Sztuki Ludowej, to nie może na nim zabraknąć wystaw oraz warsztatów z innych dziedzin sztuki ludowej. Oprócz regularnych koncertów odbędą się dwa konkursy: na najlepszy zespół folkowy oraz folklorystyczny. Podzielony on będzie na dwa etapy: w piątek odbędą się eliminacje, natomiast w sobotę finał. Głównymi nagrodami są nagrody pieniężne, wydanie płyty zwycięskiego zespołu oraz udział w jesienno- zimowej trasie koncertowej promującej festiwal.

Informacje o zgłoszeniach do konkursu znajdują się na stronie festiwalu.

Na Festiwalu Sztuki Ludowej wystąpią: Kapela ze Wsi Warszawa, Dikanda, Karolina Kamberska, Psio Crew, Żywiołak, roberto DELIRA&Kompany, Kerekes Band oraz Chutki Smouz.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie www.folwark.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.