Facebook Google+ Twitter

Festiwal Teatralny w XXVIII LO – pierwszy dzień już za nami

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-18 00:47

11 zespołów artystycznych wystąpiło w piątek na scenie Liceum im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Profesjonalizm i poziom przygotowanych przez licealistów spektakli zaskoczył nawet jurorów.

Ciemność. Szum na widowni. Nagle na kurtynę pada ostre światło spotu. Już po chwili ta rozsuwa się, by widzowie mogli obejrzeć krótką pantomimę. Jak się okazuje, jest to forma przedstawienia konferansjerów. Twórcy XII edycji Festiwalu Teatralnego w warszawskim liceum im. Jana Kochanowskiego zadbali o to, by ich projekt nie był konwencjonalny.

fot. Bartłomiej Międzybrodzkifot. Bartłomiej MiędzybrodzkiWysiłek młodych ludzi widać na każdym kroku: szkolne korytarze zamieniły się w antresolę teatralną, sala gimnastyczna w widownię, zostały zorganizowane szatnie, ochrona, punkt informacyjny – wszystko własnymi siłami licealistów.
– Festiwal jest dla nas bardzo ważny, gdyż tworzymy go wspólnie całą szkołą. Przy organizacji Festiwalu pracuje niemal sto osób – mówiła podczas rozpoczęcia imprezy jej szefowa, Zuzanna Włodarczyk (uczennica 3 klasy).


Wszystkie zaprezentowane dziś spektakle prezentowały niezwykle wysoki poziom. Ich tematyka była bardzo różnorodna: od rozważań na temat istoty oraz wzajemnych relacji dobra i zła poprzez tragifarsy Mrożka, aż do absurdalnych impresji inspirowanych „Teatrzykiem Zielona Gęś” Gałczyńskiego.
fot. Bartłomiej Międzybrodzki– Jestem zdumiony. Po całym dniu zastanawiam się, czy trafiłem na właściwy Festiwal. Kiedy kilkanaście lat temu sam brałem w nim udział, poziom był znacznie niższy – powiedział Witold Walkiewicz, jeden z jurorów. – Mimo wszystko, po dzisiejszych spektaklach brakuje nam zdecydowanego faworyta – dodaje.

Twórcy niezwykle mocno angażują się w przygotowania do swoich spektakli. Część z nich samodzielnie opracowuje scenariusze, reszta stara się interpretować gotowe dzieła. Jak ogromna jest wśród nich chęć wyrażania siebie, dowodzi choćby fakt zorganizowania na potrzeby jednego ze spektakli warsztatów tańca brzucha dla żeńskiej części obsady.– Będę zadowolona nawet, jeśli sztuka nie będzie nikogo śmieszyć. Przynajmniej fot. Bartłomiej Międzybrodzkimy bawiliśmy się świetnie przy jej tworzeniu – stwierdziła Małgorzata Jaskólska, jedna z autorek przedstawienia „Róża pustyni”.

Festiwal Teatralny potrwa jeszcze dwa dni. Dla czytelników Wiadomości24.pl organizatorzy przygotowali zaproszenia, które będą do odebrania w redakcji w sobotę i niedzielę rano. A twórcy obiecują, że najlepsze dopiero przed nami…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I jak tam podgląd moderacji tekstów? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie, że takie imprezy są organizowane, aż żałuję, że mnie nie ma w Wawce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.