Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34456 miejsce

Festiwal teatrów licealnych w Warszawie. Mamy dla Was darmowe wejściówki!

W XXVIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie już za 10 dni rozpocznie się dwunasta edycja Festiwalu Teatralnego. Wiadomości24.pl patronują przedsięwzięciu – na czytelników gazety czekają darmowe, dwuosobowe zaproszenia!

Sławomir Seidler, łos WielkopolskiFestiwal Teatralny, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada, ma charakter otwarty – mogą w nim brać udział uczniowie warszawskich liceów oraz podopieczni domów kultury i członkowie kół teatralnych. W ubiegłych latach zespoły teatralne wystawiały zarówno tragedie, jak i komedie, opierając się na scenariuszach własnego autorstwa, bądź opracowując je na podstawie dzieł znanych dramaturgów.

Wiadomości24.pl są oficjalnym patronem medialnym przedsięwzięcia. Na łamach gazety będzie można poczytać, posłuchać i pooglądać materiały dotyczące przygotowań do festiwalu (stworzą je organizatorzy oraz nasza autorka Ania Wittenberg). Zamieścimy także obszerne relacje z kolejnych dni imprezy oraz wywiady z uczestnikami, członkami jury i innymi zaproszonymi gośćmi.

Do zdobycia w festiwalu są nagrody przyznawane w siedmiu kategoriach (Grand Prix, najlepszy reżyser, scenarzysta, męskie i żeńskie role pierwszoplanowe oraz drugoplanowe) oraz nagroda publiczności. Zwycięskie sztuki, spośród wszystkich wystawianych, wyłania jury, w którym zasiada dyrektor szkoły, profesorowie, organizatorzy minionych edycji festiwalu, przedstawiciele patronów oraz osobistości zawodowo związane z teatrem. W tym roku znajdzie się wśród nich znany czytelnikom Wiadomości24.pl Andrzej Zaranek.

fot. Andrzej Szozda, Głos WielkopolskiFestiwal powstał w 1995 roku z inicjatywy Macieja Chmiela – ucznia szkoły. Przez dwanaście lat kolejne ekipy organizatorów z następnych roczników przyczyniały się do wzrostu jego prestiżu i popularności. Ostatnie edycje imprezy to setki sprzedanych biletów oraz coraz większe grono młodych reżyserów i aktorów.

Szefem dwunastej edycji jest Zuzanna Włodarczyk, uczennica klasy trzeciej. Organizatorzy podzieleni są na kilka sekcji odpowiedzialnych za konkretne zadania – od prowadzenia rozmów ze sponsorami i patronami, poprzez finanse, redagowanie Gazety Festiwalowej, projekt i wykonanie wystroju szkoły, konferansjerkę, aż po utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa przed oraz po każdym festiwalowym dniu.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej oraz forum festiwalu pod adresem: http://www.festiwalteatralny.waw.pl/

OD REDAKCJI:
Dla naszych czytelników mamy darmowe zaproszenia na Festiwal. Aby je zdobyć, wystarczy wysłać mail na adres redakcja@wiadomosci24.pl
Zapraszamy na festiwal!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.