Facebook Google+ Twitter

Festiwal Viva Flamenco 2010, gorąca Hiszpania na ulicach Łodzi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-01 12:17

Po raz dziewiąty z rzędu Łódź stanie się europejską stolicą ognistego flamenco. Przez dziesięć dni pomiędzy 16 a 25 lipca na łódzkich ulicach, w kawiarniach, teatrach i galeriach, królować będzie folklor gorącej i tajemniczej Andaluzji.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej „Viva Flamenco” 2010 / Fot. Viva Flamenco 2010Wszystko za sprawą IX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej „Viva Flamenco” 2010. - Zaplanowaliśmy w sumie ponad czterdzieści wydarzeń, od wystaw i wernisaży począwszy, skończywszy na ognistych koncertach, pokazach i warsztatach tańca oraz spektaklach teatralnych - mówi Małgorzata Wilczyńska, dyrektor festiwalu. – Jak co roku zadbaliśmy oczywiście o pogodę. W lipcu, gdy odbywa się festiwal, klimat w Polsce jest najbardziej zbliżony do tego, który panuje na Półwyspie Iberyjskim. Upalna aura i ogrom atrakcji, które przygotowaliśmy sprawią, że tegoroczny festiwal przeistoczy się w naprawdę ognistą fiestę.

Gwiazdą tegorocznej edycji Viva Flamenco będzie Compania de Algeciras w programie Concierto Duo y Mas: Sabarea y Lopez. Y Tres Antonios. Mario Lopez to jeden z najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Pochodzący z Andaluzji tancerz, mimo młodego wieku swą charyzmą i talentem zdążył już oczarować większość miłośników flamenco zamieszkujących południowe regiony półwyspu iberyjskiego.

Podczas występu wspierać go będzie Noelia Sabarea, gwiazda Teatro Calderon i Teatro Real. Artystka gościła już w Polsce podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu. Jak twierdzi, wspaniała atmosfera, polska gościnność i możliwość występu w duecie z Mario Lopezem kazały jej jednak powrócić. Tancerzom akompaniować będą muzycy „Tres Antonios”: Antonio Peralta „El Kuko” (gitara), Antonio Carrasco (śpiew), Antonio Murata „El Shuster” (cajon).

Gwiazdy poprowadzą warsztaty taneczne oraz dadzą jedyny w kraju koncert, który odbędzie się 17 lipca w Teatrze Nowym. W tym roku nie zabraknie, urządzanej od dziewięciu lat bezkrwawej Corridy - kolorowej parady, która przemaszeruje z placu Wolności na rynek Manufaktury, gdzie 25 lipca odbędzie się koncert finałowy.

- Nie będzie walk byków i walecznych torreadorów - mówi Michał Kaźmierczak, rzecznik prasowy festiwalu. – Będzie za to dużo muzyki i dobrej zabawy. Pochód poprowadzą szczudlarze, clowni i mimowie, którzy będą zachęcać przechodniów do wspólnej zabawy. Na rynku Manufaktury na uczestników parady czekać będą pokazy tańca, koncerty i liczne konkursy. Fiestę zakończymy późnym wieczorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.