Facebook Google+ Twitter

Festiwal w Cannes - dziś wielkie otwarcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 13:51

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia dziś wieczorem 61. festiwalu filmowego w Cannes. Zaraz po ceremonii inauguracyjnej odbędzie się pierwsza projekcja filmu w ramach konkursu o Złotą Palmę i inne nagrody.

Festiwal w Cannes rozpocznie się, jak co roku, od prezentacji jury. Jego przewodniczącym jest tym razem amerykański aktor i filmowiec Sean Penn.

W głównym konkursie festiwalu w Cannes wezmą udział 22 filmy. Pierwszym z nich będzie "Blindness" brazylijskiego reżysera Fernando Meirelessa.

Na festiwal składają się jednak również inne, równoległe konkursy. Jednym z nich jest "La Quinzaine des réalisateurs", której celem jest promocja dokonań wybitnych reżyserów. W tym konkursie weźmie udział polsko-francuski film Jerzego Skolimowskiego "Cztery noce z Anną".

Hollywood chętnie wykorzystuje siłę reklamową festiwalu w Cannes, by tu właśnie organizować prapremiery filmów komercyjnych. I tak w niedzielę odbędzie się tu światowa prapremiera czwartej części przygód Indiany Jonesa w reżyserii Stevena Spielberga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.