Facebook Google+ Twitter

Festiwal w Cannes: Złota Palma dla filmu Almodovara?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 22:01

Film Pedro Almodovara "Złamane obietnice", pokazany w Cannes, wymieniany jest wśród faworytów do Złotej Palmy. O główną nagrodę walczy 20 filmów. Werdykt jury pod przewodnictwem aktorki Isabelle Hupert poznamy 24 maja.

W dramacie "Złamane obietnice" Pedro Almodovar powraca do stałych motywów swoich filmów: namiętności, rodzinnych tajemnic, poszukiwania własnej tożsamości. Wydarzenia dramatyczne przeplatają ze scenami nasyconymi typowym dla tego reżysera specyficznym humorem. Twórca "Volvera" i "Wszystko o mojej matce" nie zaskoczył więc publiczności i krytyków, ale jego nowy film został w Cannes bardzo dobrze przyjęty. Penelope Cruz zachwyciła znakomita kreacją kobiety, która pragnie zostać aktorką, i przeżywa namiętny związek z reżyserem. Zazdrosny mąż walczy o zachowanie małżeństwa wszelkimi dostępnymi sposobami. Sam hiszpański reżyser podkreśla, ze jego nowy film jest mroczny i zrodzony z miłości do kina, a szczególnie gatunku kina noir.

Spośród pokazywanych od 13 maja filmów do grona faworytów zaliczany jest także francuski Prorok" w reżyserii Jacquesa Audiarda będący oskarżeniem francuskiego systemu więziennictwa, oraz "Looking For Eric" Brytyjczyka Kena Loacha. Inspiracją dla scenariusza filmu Loacha była historia piłkarza Erica Cantony. Przed canneńską publicznością jeszcze pokazy filmów wielkich reżyserów, między innymi Quentina Tarantino i Michaela Haneke.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.