Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Wakacyjny Ogród Sztuki" w Warszawie

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-07-06 09:15

To już druga z kolei muzyczna podróż w świat muzyki operowej, operetkowej, filmowej, musicalowej i jazzowej w wykonaniu znanych i cenionych Artystów Sceny Narodowej, i najlepszych teatrów z kraju i z zagranicy.

To już druga z kolei muzyczna podróż w świat muzyki operowej, operetkowej, filmowej, musicalowej i jazzowej w wykonaniu znanych i cenionych Artystów Sceny Narodowej, i najlepszych teatrów z kraju i z zagranicy, w którą będą mogli wybrać się warszawiacy już w lipcu. Koncerty festiwalowe odbywać się będą (w co drugą niedzielę lipca i sierpnia) 9 i 23 lipca, oraz 6 i 20 sierpnia o godzinie 19.00 w II Ogrodzie Jordanowskim w Warszawie – przy ul. Odyńca 6. Gdyby padał deszcz koncerty będą się odbywały – w sali koncertowej Centrum ŁOWICKA.

Podobnie jak w roku ubiegłym także i w tym roku program tego nowego na mapie kulturalnej stolicy, ale już coraz bardziej znanego i lubianego Festiwalu, zapowiada się bardzo obiecująco. Do muzycznej podróży zaproszą nas bowiem najwybitniejsi polscy śpiewacy m.in. : BOZENA ZAWISLAK – DOLNY , IWONA HOSSA , KRZYSZTOF BEDNAREK, ADAM KRUSZEWSKI, PIOTR NOWACKI, PAWEŁ SKAŁUBA, IWO ORŁOWSKI, zagoszczą na nim muzycy Filharmonii Krakowskiej - ORKIESTRA SALONOWA CAMERATA, oraz wybitni akompaniatorzy jak m.in.: Dagmara Dudzińska, czy Ewa Szpakowska. Koncerty prowadzić będą Stefan Muenche i Iwo Orłowski.

Festiwal „ Wakacyjny Ogród Sztuki „ jest cyklem 4 koncertów organizowanych w miesiącach letnich, a przygotowywanym dla mieszkańców Warszawy, i odwiedzających stolicę turystów. Dzięki określonemu typowi koncertów i najwyższemu poziomowi artystów, wśród których znajdują się najprawdziwsze gwiazdy polskich i nie tylko polskich scen muzycznych, organizatorzy pragną zaspokoić zarówno te najbardziej wymagające i wyrafinowane gusta melomanów, ale także sprostać oczekiwaniom każdego rodzaju mile widzianej publiczności oraz turystów polskich i zagranicznych.

UROCZYSTY KONCERT INAUGURACYJNY:

Bożena Zawiślak –Dolny – mezzosopran
Iwo Orłowski- tenor,
Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego
prowadzenie: Stefan Munche.

Gwiazdą koncertu inauguracyjnego jest wybitna Polska mezzosopranistka Bożena Zawiślak – Dolny.  Znana i podziwiania w Polsce i na świecie przede wszystkim za wspaniałe wykonanie partii CARMEN, a obecnie także solistka Opery Krakowskiej. Bożena Zawiślak – Dolny jest śpiewaczką wszechstronną, z powodzeniem śpiewa w operze, w operetce i musicalu, nieobcy jest jej również repertuar oratoryjno-kantatowy, ogromny sukces przyniosły artystce również bardzo sugestywne i pełne pasji oraz niebagatelnego talentu aktorskiego wykonania słynnych songów Kurta Weilla, które zaprezentuje nam także i w tym koncercie.

Towarzyszy śpiewaczce utalentowany tenor Iwo Orłowski,– śpiewak, aktor, wielu teatrów polskich i zagranicznych , obecnie związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Akompaniuje salonowa orkiestra CAMERATA złożona z muzyków Filharmonii Krakowskiej.

Na pogram złożą się m.in. takie przeboje jak : TANIEC WĘGIERSKI NR 5 JOHANNESA BRAHMSA, słynne SUMMERTIME z musicalu „ WEST SIDE STORY” GEORGE GERSHWINA , HABANERA z opery „ CARMEN „BIZETA , GRAJ CYGANIE z operetki „Hrabina Marica” EMMERICHA KALMANA , fragmenty musicalu “ My Fair Lady” FREDERICA LOEWE i wspomniane już songi KURTA WEILLA oraz przeboje ze „Skrzypka na dachu„ , „ Księżniczki czardasza „ czy też magiczna pieśń TIME TO SAY GOODBYE FRANCESCO SARTORIEGO .

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.