Facebook Google+ Twitter

Festiwal Warszawa Singera. W piątek rozpocznie się muzyczny spacer z zespołem Konsonans Retro

28 sierpnia o godzinie 16 na ul. Zamenhofa rozpocznie się wspólny spacer muzyczny z zespołem Konsonans Retro. To część tegorocznego Festiwalu Warszawa Singera.

 / Fot. materiały prasowe (aip)Spacer, czyli „marŝi” rozpocznie się od miejsca, w którym przed wojną stał dom Ludwika Zamenhofa, twórcy języka esperanto. Po drodze na tyły historycznych Nalewek, gdzie będziemy nasłuchiwać echa niegdyś tętniącej życiem, rzemieślniczej ulicy, przywitamy Dom Ukraiński, który od prawie roku działa przy ul. Zamenhofa. W podwórkach Muranowa poszukamy śladów mieszkającej tu dawnej społeczności żydowskiej, a idąc dalej, szlakiem malowniczych murali, odszyfrujemy muranowskie historie. Później dotrzemy pod Halę Mirowską, w okolicach której niecały wiek temu chodziło się na Bazar Janasza. W pobliskim parku wytyczymy Rynkową i Krochmalną, ulice znane obecnie tylko ze starych map warszawskich, na których mijali się klienci bazaru, wierni wychodzący z bożnicy Prywesów i bywalcy knajpy u Grubego Joska. Ostatnim przystankiem będzie Synagoga im. Nożyków, a spod niej udamy się na wspólną kolację szabasową, która rozpocznie się na Placu Grzybowskim o godzinie 18.

Spacer poprowadzi zespół Konsonans Retro, który tworzy męska część rodziny Baranowskich wywodząca się z ukraińskiej miejscowości Zagnitkiw na Podolu, gdzie kształtowała się podobno ukraińska tradycja klezmerska w żywiołowym chasydzkim wydaniu. Niewątpliwie inspiracji dostarczył Mojsze Baranowski, ojciec muzyków, który kolekcjonował utwory, łączące motywy żydowskiej, mołdawskiej i ukraińskiej muzyki weselnej. Do zespołu należy również berliński klarnecista Christian Dawid, którego tęskny klarnet w połączeniu z temperamentem obywateli miasta Zagnitkiw, tworzy przekrojowe muzyczne doświadczenie. Żywiołowe trąbki, puzon i tuba wraz z akordeonem, barabanem i perkusją z pewnością poderwą do tańczenia nogi wszystkich gości spaceru. Muzyczny spacer ulicami Warszawy, których już nie ma wystartuje 28 sierpnia, w piątek, o godz. 16 z ul. Zamenhofa 5.

Trasa spaceru: ul. Zamenhofa 5 (dom, w którym mieszkał Ludwik Zamenhof) ->Dom Ukraiński -> Nowolipki i Nowolipie -> róg. al. Solidarności i al. Jana Pawła II -> Hala Mirowska i Park Mirowski -> Synagoga im. Nożyków -> Pl. Grzybowski. Wstęp wolny!


Karolina Kowalska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja w ramach w/w festiwalu byłam na spacerze link i na koncercie link i było super. Warto iść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.