Facebook Google+ Twitter

Festiwal "Warszawa Singera" zakończony. Sezon w Teatrze Żydowskim trwa!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-05 17:26

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera już się zakończył, ale tych, którzy nadal obcować chcą z kulturą żydowską, zapraszamy do Teatru Żydowskiego w Warszawie. Przez cały sezon 2012/2013 w repertuarze odnajdziemy spektakle, nawiązujące do żydowskich (i nie tylko) tradycji.

 / Fot. J. Barcz, Teatr ŻydowskiJuż w najbliższy weekend 7, 8 i 9 września będziemy mieli okazji zobaczyć przedstawienie kabaretowo-muzyczne przywołujące klimat przedwojennej Warszawy pt. "Dla Mnie Bomba!". A w nim – taniec, rewia, piosenki, skecze, żarty, anegdoty oraz hity najlepszych kabaretów.

W weekend 14-16 września na deskach Teatru Żydowskiego wystawiony zostanie musical "Ach! Odessa-Mama..." w reżyserii Jana Szurmieja. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki – kompozytor m. in. „Rock Opery Krzyżacy” i opery „Dzień Świra”. Oprawę spektaklu tworzą dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów i turecko-kaukaskich brzmień.

Od 21 do 23 września zapraszamy na bal na Gnojnej, czyli "Oberżę pod Złotym Rogiem" - wyjątkową okazję do wysłuchania szlagierów: „U cioci na imieninach” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

 / Fot. .W repertuarze 28, 29 i 30 września znajdzie się też kultowy już "Skrzypek na dachu", czyli dzieje Tewjego Mleczarza i jego pięciu córek na wydaniu.

Młodszych widzów szczególnie gorąco zapraszamy 25 i 26 września na spektakl dyplomowy Joanny Grabowieckiej pt. "Akacje i cynamon. Montaże" na podstawie korespondencji i prozy Brunona Schulza. W tym roku obchodzimy 120 rocznicę urodzin i 70 rocznicę tragicznej śmierci artysty.

Wśród wydarzeń Teatru Żydowskiego znajdzie się też coś dla dzieci w wieku 5-10 lat, a mianowicie warsztaty z okazji Rosz ha Szana, czyli żydowskiego Nowego Roku, przypadającego według kalendarza gregoriańskiego na 16-18 września br. Podczas spotkania dzieci m.in. poznają podstawowe zwroty w języku jidysz i wysłuchają barwnych opowieści o stworzeniu świata.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.