Facebook Google+ Twitter

Festiwal Wędrowania - Bodzentyn 2008

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-04-10 22:47

Za niespełna dwa tygodnie, 23 maja, w samym sercu Gór Świętokrzyskich, na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, dojdzie do uroczystej inauguracji Festiwalu Wędrowania.

W dniach 23 - 25 maja 2008 roku w Świętokrzyskim Parku Narodowym odbędzie się Festiwal Wędrowania. Formuła tej imprezy łączy w sobie trzy elementy: turystykę, kulturę oraz edukację ekologiczną. Turyści piesi będą wędrować najbardziej atrakcyjnym odcinkiem czerwonego szlaku ze Świętego Krzyża, bądź z Kakonina do Świętej Katarzyny oraz szlakiem niebieskim: Święta Katarzyna – Bodzentyn. Rowerzystów oczekuje absolutna rewelacja turystyczna. Trasa Bodzentyn – Psary – zbiornik w Wilkowie – Grabowa jest przepiękna widokowo. Jej fragment, od Świętej Katarzyny do Woli Szczygiełkowej, prowadzi przez samo serce Puszczy Jodłowej i Świętokrzyskiego Parku Narodowego, granicząc z rezerwatem i normalnie jest niedostępny dla turystów.

Po trudach wędrówki będzie można wziąć udział w dyskusji na tematy ekologiczne, wysłuchać koncertów muzycznych oraz obejrzeć spektakle teatralne. Zamiarem organizatorów jest zaangażowanie uczestników imprezy w projekty animacyjne i happeningi artystyczne. Od chętnych do obejrzenia spektaklu Missa Pagana oczekuje się wzięcia udziału w warsztatach artystycznych przygotowujących do niego. Niewątpliwą gwiazdą Festiwalu będzie legendarny zespół Osjan, wędrujący po różnych obszarach muzyki. Podczas sobotniego koncertu w ruinach zamku, zespół Osjan wystąpi w najmocniejszym składzie: Jacek Ostaszewski, Wojciech Waglewski, Radek Nowakowski.

Główną bazą i miejscem docelowym większości wędrówek będzie Plac Zamkowy w Bodzentynie w bezpośredniej bliskości ruin zamku biskupów krakowskich z XIV wieku. Na placu zamkowym będzie wydzielone miejsce do biwakowania oraz rozpalenia ogniska. Organizatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanych przewodników turystycznych na trasach rajdów pieszych i rowerowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Fajnie, że powstała strona promująca nasz region :)
"milaparila" - słowo pochodzące z tekstu zaklęcia czarownic świętokrzyskich jak można przeczytać na stronie milaparila.pl
pozdrawiam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełne informacje o Festiwalu - harmonogram, trasa, rejestracja... - można znaleźć w serwisie regionalnym milaparila.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+zapowiada się ciekawie,
tylko wstęp do poprawki -"za niespełna dwa tygodnie" to na pewno nie będzie 23maja ;)
Przydałaby się też fotka np. Plac Zamkowy w Bodzentynie, oraz foto grupy Osjan. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.