Facebook Google+ Twitter

Festiwal z przesłaniem. Scorpions największą gwiazdą w Oświęcimiu

W piątek rozpoczyna się Tauron Life Festival Oświęcim, który ma łączyć idee pokoju z muzyką w wykonaniu światowych gwiazd estrady. Najbardziej oczekiwani będą artyści z zespołu Scorpions.

Zespół Scorpions / Fot. Ian LaidlawNiemieccy muzycy szczególnie nad Wisłą zawsze może liczyć na wiernych fanów. Dinozaury rocka, i to tego w ciężkim wydaniu, mają na koncie ponad sto milionów sprzedanych płyt. To stawia Scorpions w gronie najpopularniejszych grup w historii. Muzycy na przestrzeni dziesięcioleci przekonywali do siebie kolejne pokolenia wielbicieli, który tłumnie oklaskiwali wielbicieli na koncertach.

W 2000 r. zagrali w podkrakowskim Pobiedniku (w ramach trasy organizowanej przez radio RMF FM), gdzie według różnych szacunków zebrało się od 200 do nawet 700 tys. osób. Tego frekwencyjnego rekordu w Oświęcimiu zapewne nie uda się pobić, ale i tak na stadionie MOSiR podczas ich sobotniego koncertu należy spodziewać się sporych tłumów. Scorpions do grona legend rocka dołączyli w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak „No One Like You”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Still Loving You”. Wydana w 1990 r. płyta „Crazy World” przyniosła przebój „Wind of Change”, który stał się nieformalnym hymnem przemian w Europie Wschodniej. Zanim Scorpions wystąpią w Oświęcimiu członkowie zespołu odsłonią swoją gwiazdę w Alei na krakowskich bulwarach wiślanych.

Shaggy / Fot. materiały prasoweO ile drugi dzień Tauron Life Festivalu będzie należał do fanów ciężkiego grania, to w piątek Oświęcim zostanie opanowany przez fanów muzyki reggae. A to za sprawą polskich wykonawców - Maleo Reggae Rockers i Mesajah - oraz gwiazdy z gorących Karaibów, czyli Shaggy'ego. Pochodzący z Jamajki wokalista to jeden z najpopularniejszych artystów reggae oraz dancehall. Piosenki takie, jak „Oh Carolina”, „Boombastic”, „It Wasn’t Me” czy „Angel” rozgrzewały parkiety od Ziemi Ognistej po Japonię. Pomimo, że największe sukcesy muzyczne Shaggy ma już dawno za sobą, to wciąż może liczyć na ciepłe przyjęcie podczas koncertów na całym świecie.

LP / Fot. materiały prasowePodczas tegorocznej edycji oświęcimskiego festiwalu zaprezentuje się również LP, a dokładnie Laura Pergolizzi. Amerykańska wokalistka i tekściarka zyskała w Polsce status muzycznej gwiazdy po wydaniu albumu Lost on You. Urodzona w Nowym Jorku Laura ma włoskie korzenie. Zanim zdobyła wielką sławę jako LP, pisała piosenki największym gwiazdom sceny pop, na czele z Rihanną, Christiną Aguilerą i Backstreet Boys. Teraz piosenkarka odcina kupony od własnej popularności, mając na koncie cztery solowe albumy.

23 i 24 czerwca na dwóch scenach stadionu MOSiR w Oświęcimiu wystąpi również wielu rodzimych artystów - Lao Che, Bisquit, Julia Pietrucha i Kasia Kowalska. Ponadto festiwal to nie tylko propozycje muzyczne. Pokazy filmów „Selma” i „Sugar Man” oraz koncert Petera J. Bircha to część projektu „PRZYSTANEK: WOLNOŚĆ”, który jest współorganizowany m.in. przez Amnesty International i UNICEF. Natomiast w sobotę o godz. 10 rozpocznie się 5. edycja Biegu Ulicznego. Twarzą sportowej imprezy od początku jest olimpijczyk i były chodziarz Robert Korzeniowski.

Terminarz Tauron Life Festival Oświęcim 2017:

Piątek 23 czerwca

Scena A:
16:30 - Kandinsky
18:20 - Lao Che
20:30 - Maleo Reggae Rockers
22:45 - Shaggy

Scena B:
17:25 - I Wear* Experiment
19:25 - BeMy
21:35 - Mesajah

Sobota 24 czerwca

Scena A:
16:30 - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
18:15 - Bisquit
20:30 - LP
23:00 - Scorpions

Scena B:
17:10 - Leski
19:20 - Julia Pietrucha
21:45 - Kasia Kowalska.

mat. prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.