Facebook Google+ Twitter

Festiwal Zawodów Filmowych Cinemagic.pl zakończony!

Aktorzy, reżyserzy, operatorzy, wózkarze, animatorzy, kostiumografowie, scenarzyści, dubbingowcy, producenci, oświetlacze, scenograficy, rekwizytorzy... - to oni pojawili się podczas II Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic

Ewa Kuryło / Fot. Damian KazakCinemagic.pl to możliwość poznania kina od kuchni. To magia kreowania nowej rzeczywistości, którą tworzy wielka rodzina - ekipa filmowa.

Ekipa - czyli wiele osób, których praca, zapał, talent i profesjonalizm dają magiczny efekt filmowej opowieści, potrafiącej wzruszyć, przestraszyć i wycisnąć łzy w ciemnej sali kinowej. To prawda. Podczas trzech dni płocczanie mogli przekonać się, jakie są zawody filmowe i ile ich jest, a jest ponad 40... Mogli także na własne oczy zobaczyć dwie ekipy filmowe - ekipę "Rancza" i serialu "Halo Hans". Do Płocka przybyło wielu znakomitych wybitnych aktorów i osobistości, dzięki, którym festiwal będzie wspominanym wydarzeniem kulturalnym miasta.

Dzień pierwszy
Studio Festiwalowe prowadzili: Tadeusz Pardowicz i Anna Korcz, znana aktorka. Gośćmi m.in. byli aktorzy: Jan Nowicki i Zofia Merle, którzy opowiadali o najzabawniejszych sytuacjach z planu.

Artur Barciś / Fot. Damian KazakGdy Anna Korcz zapytała Zofię Merle, skąd w niej tyle humoru, ta odpowiedziała: - Gdybyś wyglądała tak jak ja, też byś go miała. – A chciałabyś to zmienić? - zapytała Korcz. - Nie! Miałabym zrezygnować z lodów i ciasteczek? Nigdy! Raz się żyje. Wszystkie są dziś takie chude, że aż strach. A mnie przynajmniej ludzie rozpoznają - stwierdziła Zofia Merle.

Dzień drugi
Na drugi dzień, do Płocka zawitała ekipa serialu "Ranczo" wraz z reżyserem, Wojciechem Adamczykiem i aktorami: Magdaleną Waligórską, Violettą Arlak, Beatą Olgą Kowalską, Magdaleną Kutą, Martą Chodorowską, Arturem Barcisiem, Jackiem Kawalcem, Wojciechem Wysockim. Sylwestrem Maciejewskim i Pawłem Królikowskim.

W ekipie serialu znaleźli się nawet kierowcy i zespół cateringu - te zawody także są zaliczane do filmowych. Podczas swych wypowiedzi aktorzy zdradzili kilka faktów z serialu. Artur Barciś zapewnił, że jego postać jeszcze wróci do serialu. Gwiazdy chętnie mówiły o swoich rolach i bohaterach, których grają. Oceniali ich postępowanie i porównywali do swojego życia prywatnego.

Benefis Gustawa Holoubka. / Fot. Damian KazakPo ekipie z "Rancza" o dubbingu opowiadała Joanna Wizmur, która jest aktorką, także głosową i reżyserem dubbingów w polskich wersjach językowych seriali animowanych. Na Starym Rynku gościł w tym dniu także Krzysztof Banaszyk, aktor serialu "Samo Życie", a także Renata Dancewicz.

Dzień trzeci
Ostatni dzień festiwalu miał swoją szczególną wartość, ponieważ odbył się benefis - 60-lecie pracy twórczej - wielkiego aktora i Mistrza polskiego filmu, Gustawa Holoubka, który został obdarowany w tym dniu prezentami, odznaczeniami, medalami i kwiatami. Podczas jubileuszu specjalnie dla Gustawa Holoubka występowały gwiazdy polskiego filmu.

Artur Barciś i Sylwester Maciejewski / Fot. Damian KazakWcześniej na Starówce zagościł serial "Halo Hans", który w telewizji zobaczymy dopiero we wrześniu, lecz płocczanie fragmenty filmu mogli ujrzeć już wczoraj. Wraz z ekipą serialu przybyli także aktorzy: Piotr Pręgowski, Ewa Kuryło, Bogdan Kalus, Artur Barciś.

Podczas trzech dni festiwalu na Starym Rynku, w Ratuszu, i w Liceum Ogólnokształcącym im. Małachowskiego odbywały się projekcje filmów, a rano dzieci mogły zobaczyć i spotkać twórców bajek, którzy tłumaczyli i pokazywali jak tworzy się filmy animowane.

Organizatorzy planują całym rokiem organizować atrakcje i imprezy związane z Festiwalem Zawodów Filmowych (projekcje, wystawy, konkursy).

Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło / Fot. Damian KazakKoniecznie zobacz:
Fotoreportaż: Zakończenie Cinemagic.pl
Fotoreportaż: Drugi dzień Cinemagic.pl
Fotoreportaż: Pierwszy dzień Cinemagic.pl
Cinemagic bez Tyma i Olbrychskiego
Płock. 22 czerwca rozpoczyna się Cinemagic.pl
Oficjalna strona internetowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2007 18:54

(+) Plusik za ciekawa relacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowy autor?!
Dorcia) ==> Pisz! Fotografuj! Komentuj! Nagrywaj!
Czekamy ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za cały trud włożony w pracę i za owocne efekty:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe artykuły i zdjęcia. Widziałam Damiana w pracy,także wiem jak się do niej przykłada. Dodatkowo pasjonuje Go,to co robi i za to dodatkowy plus.
Naprawdę podziwiam Damiana pod względem przykładania się do zawodu.
Trzymam za Niego kciuki i wierzę w dalszą karierę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz :-D: WIELKI +!! Że Ci sie chciało! :P. Tamtego mi nie zaliczyło :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

WIELKI +!! Że Ci sie chciało! :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

"+" za zaangażowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Damian, ciekawy artykuł i ładna dokumentacja zdjęciowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.